• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Teruggave 19.5 miljoen euro moet vertrouwen terugbrengen

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
10 januari 2023 13:00
in Nieuws
EURO

GFC NIEUWSREDACTIE- “Met dit vonnis hoop ik dat het vertrouwen sowieso terugkomt in de Surinaamse financiële sector, en dat we ook normaal weer activiteiten kunnen ondernemen via Nederland in termen van geldtransporten.”

Zo reageert minister Albert Ramdin van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking (BIBIS) van Suriname vanuit India op het vonnis van het Amsterdamse gerechtshof.

Het hof heeft op 10 januari teruggave gelast van de 19.5 miljoen euro aan Surinaamse handelsbanken. Het geld was in april 2018 in beslag genomen door de Fiscale Inlichtingen en Opsporingsdienst (FIOD).

De bewindsman praat van “goed nieuws voor Suriname.” De regering ontving de goede tijding van het advocatenteam dat de Staat Suriname bijstond in de zaak tegen de Nederlandse staat.

“We hebben bericht ontvangen vanuit de advocaten in Nederland, die bezig waren met de zaak van Suriname tegen de Staat Nederland voor wat betreft de inbeslagname van 19,5 miljoen euro, zijnde bedragen die door de financiële sector in Suriname waren opgebracht en door de Centrale Bank werden vervoerd,” aldus minister Ramdin.

Bekijk ook:

TotalEnergies, Staatsolie en regering bundelen krachten voor ontwikkeling Surinaamse beroepsbevolking

Wegenautoriteit waarschuwt voor ernstige schade Afobakaweg tussen mast 93 en 94

Hij zegt dat de regering ingenomen is met dit resultaat, namelijk dat de Nederlandse autoriteiten via het vonnis zijn gelast tot het onmiddellijk opheffen van de beslaglegging en dat de 19.5 miljoen euro wordt teruggegeven aan de eigenaar, in dit geval de Centrale Bank van Suriname (CBvS).

Ramdin: “We zijn blij, omdat dit ons twee jaar erg veel zorgen heeft gebaard. Het gaat ook om een stukje perceptie over Suriname in de financiële sector.”

De bewindsman spreekt verder van goed nieuws voor de Surinaamse financiële sector. Hij noemt het vonnis het resultaat van een partnerschap tussen de Surinaamse regering, het advocatenteam en betrokken banken.

“…In termen van voorbereiden tot dit moment en we zijn blij dat we daarmee ook een bijdrage hebben geleverd aan de financiële stabiliteit in Suriname,” zo voegt Ramdin eraan toe.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

MoU moet onderwijs beter laten aansluiten op groeiende olie- en gasindustrie
Suriname

TotalEnergies, Staatsolie en regering bundelen krachten voor ontwikkeling Surinaamse beroepsbevolking

Afobakaweg tussen mast 93–94 tijdelijk risicovol door ondermijning.
Suriname

Wegenautoriteit waarschuwt voor ernstige schade Afobakaweg tussen mast 93 en 94

Energiesector Suriname en Trinidad versterken samenwerking via nieuw akkoord
Suriname

Energiesector Suriname en Trinidad & Tobago versterken samenwerking via nieuw akkoord

Onderwijsminister ziet positieve voortgang in gesprekken met bonden.
Suriname

Loononderhandelingen onderwijssector binnenkort van start

Vakcommissie buigt zich over opgave in Wiskunde 1-examen.
Suriname

Minister Currie onderzoekt klacht over Wiskunde 1-examen

Controverse over Tigri-gebied overschaduwt energieconferentie in Suriname
Suriname

Controverse over Tigri-gebied overschaduwt energieconferentie in Suriname

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws