• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Technologische Innovatie krijgt US$ 250.000 voor uitwerken zonnepaneelplan

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
2 March 2022 11:20
in Nieuws
stroom energie zonnepanelen

GFC NIEUWSREDACTIE- Met de recente toevoeging van het Directoraat Technologische Innovatie als een nieuw directoraat van het ministerie van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie in Suriname wenst het ministerie kleine en middelgrote ondernemingen (KMO’s) te betrekken bij het creëren van verbeterde handel en industriële processen en producten door innovatieve activiteiten binnen hun bedrijfsvoering op te nemen.

Dit zal uiteindelijk leiden tot een betere concurrentiepositie, meer exportpotentieel, verhoogde mogelijkheden tot werkgelegenheid en hogere productiviteit.

In het verlengde hiervan heeft het startsein van het project “Promotion of Energy Efficiency and Distributed Generation in Suriname”, dat gefinancierd wordt door de Inter-American Development Bank (IDB), op 25 februari virtueel plaatsgevonden.

Het bovengenoemd Directoraat heeft een grant van USD 250.000 van de IDB ontvangen om het zonnepaneel plan uit te werken.

Het projectplan, dat geschreven is door het Directoraat Technologische Innovatie in samenwerking met de IDB heeft de volgende drie componenten:

1. Stimuleren van het gebruik van zonnepanelen in Suriname;

2. Stimuleren van energie efficiëntie in gebouwen van Suriname;

3. Capaciteitsversterking voor bovengenoemde zaken.

Het algemeen doel van deze technische samenwerking is het bevorderen van hernieuwbare energie en energie-efficiëntie maatregelen in Suriname door het uitwerken van een energie en efficiëntie diagnose, het verrichten van een marktonderzoek voor de haalbaarheid van opwekking van energie uit alternatieve (duurzame) bronnen en het bevorderen van de lokale productie.

Duurzame energieoplossingen worden elke dag steeds goedkoper, betrouwbaarder en efficiënter. Onze huidige afhankelijkheid van fossiele brandstoffen is onhoudbaar en schadelijk voor de planeet. Daarom moeten we de manier waarop we energie produceren en consumeren veranderen.

Het zo snel mogelijk implementeren van nieuwe energieoplossingen is essentieel om klimaatverandering, een van de grootste bedreigingen voor ons eigen voortbestaan, tegen te gaan.

Investeringen in zonnepaneel installaties kan een manier zijn om na een initieel investering kosten voor lange termijn te drukken.

Het Directoraat Technologische Innovatie bekijkt ook mogelijkheden voor toegang tot kapitaal voor deze initiële investeringen.

Volgens de Directeur Technologische Innovatie, Rafiq Ilahi, zal er hard gewerkt worden aan het binnenhalen van nog meer donor middelen.

ShareTweetSend

Meer berichten

cbvs directie
Suriname

Wereldbank en Centrale Bank bespreken versterking private sector en digitale betalingen

begroting besparing sparen geld financien economie
Suriname

Regering Suriname versterkt prijscontroles en voert soberheidsbeleid in om burger te ontlasten

vuilniszak
Suriname

Teleurstelling in Tourtonne 5: vuilniswagens verschijnen niet

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws