• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Surinamers moeten bij reis naar Amerika jaren aan digitale communicatie tonen

Inzage in sociale media en bel gegevens tot jaren terug

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
10 december 2025 22:00
in Lifestyle, Nederland, Suriname
paspoort nederlands

Reizigers uit 42 andere ESTA-landen zoals Nederland, Luxemburg, Italië en Spanje krijgen hiermee te maken.

Veel Surinamers met een Nederlands paspoort kunnen gemakkelijk zonder visa naar de VS reizen, maar een nieuw plan van de Amerikaanse grenspolitie maakt dat vooruitzicht een stuk minder ontspannen.

In Washington ligt namelijk een voorstel op tafel dat toeristen verplicht om bij aankomst uitgebreide inzage te geven in hun digitale verleden.

Wie met een ESTA (elektronisch reistoestemmingssysteem) reist, zou mogelijk vijf jaar aan sociale media moeten overleggen, plus oude telefoonnummers en emailadressen. Het idee zorgt wereldwijd voor onrust.

Wat de Amerikanen precies willen zien

Het plan van US Customs and Border Protection, gepubliceerd in de Federal Register, stelt dat reizigers met een ESTA straks verplicht hun accounts op TikTok, Facebook, Twitter en andere platforms moeten tonen.

Niet alleen gebruikersnamen, maar ook de mogelijkheid tot inzage, zodat de grenspolitie kan controleren wat iemand de afgelopen jaren online heeft geplaatst.

De maatregel is volgens de Amerikanen bedoeld om risico’s op terrorisme en andere veiligheidsdreigingen beter te kunnen inschatten.

Oude telefoonnummers en emailadressen

Daar blijft het niet bij. In een aanvullende sectie wordt voorgesteld om ook telefoonnummers van de afgelopen vijf jaar en emailadressen van de afgelopen tien jaar te verzamelen.

Zelfs gegevens van familieleden kunnen onder bepaalde omstandigheden worden opgevraagd. Het is een aanscherping die veel verder gaat dan de controles die sinds 2019 al golden voor studenten, journalisten en houders van een greencard.

Waarom dit Surinamers raakt

Veel Surinamers reizen via Nederland met een Nederlands paspoort en vallen daarmee onder de ESTA-regeling. Ook reizigers uit 42 andere ESTA-landen zoals Nederland, Luxemburg, Italië en Spanje krijgen hiermee te maken.

Voor Surinaamse gezinnen die familie in de VS bezoeken of jongeren die er willen shoppen of studeren, betekent dit dat reizen veel minder vrijblijvend wordt. Je digitale leven wordt ineens een onderdeel van je toegang tot het land.

Twijfel in de reisbranche

In Europa klinken al harde waarschuwingen. Reisorganisaties vrezen dat mensen trips gaan annuleren uit angst voor controle of misinterpretatie van oude berichten.

Nederland zag dit jaar al een daling van bijna acht procent aan toeristen richting de VS, en de branche verwacht dat strengere regels dit nog verder kan drukken.

Ook de prijs van de ESTA gaat omhoog, wat reizen naar de Verenigde Staten niet aantrekkelijker maakt.

Onzeker hoe het plan uitpakt

De Amerikaanse grenspolitie geeft zestig dagen de tijd voor commentaar, maar het is nog onduidelijk of dat iets verandert.

Wie straks naar Amerika wil, moet mogelijk meer meenemen dan een ticket en een goed humeur. Ook je digitale geschiedenis reist dan met je mee.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

President Simons stapt in het vliegtuig op weg naar Brazilië en de Dominicaanse Republiek
Suriname

Kritiek op meereizen echtgenoot president Simons krijgt geen bijval van lifestylekenner

Wateroverlast in Paramaribo
Suriname

Vertrouwen in aanpak wateroverlast volledig zoekgeraakt

President Simons en Lula da Silva
Suriname

Suriname en Brazilië sluiten reeks strategische akkoorden tijdens historisch staatsbezoek

Zo kan een Nederlands paspoort worden geblokkeerd totdat een regeling is getroffen.
Lifestyle

Remigratie naar Suriname biedt geen ontsnapping aan Nederlandse studieschuld

President Simons en Lula da Silva
Suriname

President Simons en Lula da Silva bekrachtigen samenwerking tussen Suriname en Brazilië

Vier primaire wegen krijgen nieuwe asfaltlaag. Zes maanden werkzaamheden gepland.
Suriname

Wegenautoriteit start asfalteringsproject op belangrijke wegen in Groot-Paramaribo

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws