• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Surinamers houden van veel geld, maar niet van hard werken

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
10 februari 2021 14:41 - Geüpdatet op 16 februari 2021 20:46
in Lifestyle, Opinie
usdollar

INGEZONDEN- Een heleboel mensen zouden het kunnen beamen: wij Surinamers houden van veel geld. Vooral om show te maken bij familie of vrienden. Een mooie grote auto, een degelijk huis, dure merkkleding en zelfs de nieuwste en minst goedkope mobiel.

Deze materiële zaken zijn voor velen erg belangrijk om hun minderwaardigheidscomplex te compenseren.

Er is helemaal niets mis met de drang om veel geld te hebben of verdienen. Leven met veel of voldoende kapitaal zorgt voor veel meer rust, vrijheid en soms een betere levenskwaliteit.

Het probleem is echter dat het geld niet uit de lucht komt vallen. En daar gaat het juist vaak genoeg mis.

De meesten van ons zijn lui en willen niet hard werken. Ook is een merendeel heel erg ongeduldig en wil alles op de snelle makkelijke manier bereiken.

Wij zouden liever een voorbeeld kunnen nemen aan de Chinezen. Men moppert steeds op hen, vaak onterecht, maar ze weten wel hard te werken.

Ik ken veel Chinezen die vanaf 06.00 uur al beginnen te werken en pas tegen 22.00 uur stoppen. En dat meestal zeven dagen in de week, jaar in en jaar uit.

Wanneer de gemiddelde Surinamer nog of al aan het snurken is in bed, is de Chinese man of vrouw al uren aan het werk. Het is slechts een beperkt deel Surinamers met de juiste arbeidsmentaliteit die het in onze samenleving op legale wijze ver weet te schoppen.

Mis dit niet:

Armand Achaibersing, wat heeft u geleerd over Suriname en de figuren binnen de VHP?

Leerkrachtenwoningen en schoollokalen mogen geen sluitpost zijn van het onderwijsbeleid

Wil je op eerlijke wijze veel geld verdienen? Kijk dan naar de Chinese zakenlui. Zij zijn zakelijk erg slim, werken hard en maken vooral gebruik van alle verdientactieken binnen de geldende normen.

R. Pinas

Publicatie van ingezonden stukken houdt niet in dat de redactie het eens is met de inhoud. Wenst ook u een ingezonden stuk te publiceren? Mail dit naar [email protected]

Bekijk ook: Duivels in Suriname doen zich voor als heiligen, pas op voor de wolf in schaapkleding

 

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

VHP logo
Opinie

Armand Achaibersing, wat heeft u geleerd over Suriname en de figuren binnen de VHP?

Hitte in klaslokalen zorgt voor zorgen.
Opinie

Leerkrachtenwoningen en schoollokalen mogen geen sluitpost zijn van het onderwijsbeleid

Natio en Garuda profiteren van nieuwe ontwikkelingen rond nationaliteit.
Opinie

Als racisme loont, faalt het hele voetbalsysteem

vliegtuig maaltijd reizen eten economy class
Lifestyle

‘Gratis eten op KLM’s Surinamevlucht blijft inbegrepen ondanks aangekondigde verandering’

geld euro valuta
Lifestyle

‘Geld steken in Surinaams familiehuis kan bij ruzie moeilijk terug te krijgen zijn’

Is de Surinaamse diaspora cultureel meer Nederlands geworden?
Gezondheid

Geor Hering ziet Nederlandse ouderen volop fietsen en wandelen en stelt vragen over Suriname

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws