• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Suriname zal altijd erg afhankelijk blijven van Nederland omdat wij bijna nergens goed in zijn

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
12 juni 2021 09:00 - Geüpdatet op 2 juni 2022 10:04
in Nieuws
armoede man

INGEZONDEN- Suriname zal altijd heel erg afhankelijk blijven van het buitenland, vooral Nederland.

Ons land heeft namelijk geen of weinig mogelijkheden om op eigen kracht voldoende inkomsten in harde valuta binnen te brengen.

De simpele reden: wij zijn bijna nergens goed in. Suriname is een importland aangezien er niet eens in de productie voor de lokale bevolking kan worden voorzien.

Levensmiddelen, bouwmaterialen, onderdelen en zelfs groenten en fruit worden uit het buitenland gehaald. Terwijl onze grond een van de meest vruchtbare ter wereld is, zitten de schappen van onze supermarkten vol met fruit uit andere gebieden.

Het is veelzeggend.

BEKIJK OOK MEER GFC NIEUWS: NDP- politici in Suriname die hebben gestolen mogen nooit meer een hoge functie bekleden

Voorheen konden wij nog teren op de inkomsten uit bauxiet. Maar nu die zo goed als zijn weggevallen hopen wij dat de olie in onze bodem zal zorgen voor buitenlandse valuta. Maar ook binnen dat segment zal er sprake zijn van een sterke terugval.

De wereld is snel aan het veranderen en het gebruik van fossiele brandstof zal steeds verder afnemen. En daarmee ook de vraag en prijs. Suriname moet niet erop rekenen dat er op lange termijn consistent veel inkomsten met olie gegenereerd zullen kunnen worden.

Ook uit de toerismesector hoeven wij niet te veel te verwachten. De concurrentie op dat vlak is enorm en wij lopen ver achter.

Mis dit niet:

Stichting Mulokot en partners waarschuwen tegen overhaaste afkondiging 5-kilometerstraalwet

Parlement gaat eigen spelregels na ruim 35 jaar herzien

In feite heeft Suriname geen degelijk verdienmodel. Wij zijn nergens echt sterk in en kunnen de strijd met andere landen niet aan. Dat is helaas de harde realiteit.

Om die reden zullen wij een arm land blijven dat steeds sterk afhankelijk zal blijven van het buitenland.

R. Pinas

Publicatie van ingezonden stukken houdt niet in dat de redactie het eens is met de inhoud. Wenst ook u een ingezonden stuk te publiceren? Mail dit naar [email protected]

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Surinaamse inheemsen ‘buitengesloten in hun eigen leefgebied’ door houtkap en goudzoekers.
Suriname

Stichting Mulokot en partners waarschuwen tegen overhaaste afkondiging 5-kilometerstraalwet

DNA nationale assemblee
Suriname

Parlement gaat eigen spelregels na ruim 35 jaar herzien

Duizenden bezoekers vierden 136 jaar Javaanse immigratie tijdens The Day of Wong Jowo op het Onafhankelijkheidsplein in Paramaribo.
Suriname

Onafhankelijkheidsplein barst uit zijn voegen voor Wong Jowo

Illustratiefoto.
Suriname

Snelle politieactie leidt tot aanhouding vijf verdachten na beroving in Para

Grondenrechten centraal tijdens Dag der Inheemsen.
Suriname

President Simons: regering zet in op duurzame oplossing grondenrechtenvraagstuk

Politie nauwelijks zichtbaar in delen Noord-Paramaribo tot zorg van bewoners. Illustratiefoto
Suriname

Bewoners Noord-Paramaribo vragen om meer politie op straat

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws