• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Suriname zal altijd erg afhankelijk blijven van Nederland omdat wij bijna nergens goed in zijn

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
12 juni 2021 09:00 - Geüpdatet op 2 juni 2022 10:04
in Nieuws
armoede man

INGEZONDEN- Suriname zal altijd heel erg afhankelijk blijven van het buitenland, vooral Nederland.

Ons land heeft namelijk geen of weinig mogelijkheden om op eigen kracht voldoende inkomsten in harde valuta binnen te brengen.

De simpele reden: wij zijn bijna nergens goed in. Suriname is een importland aangezien er niet eens in de productie voor de lokale bevolking kan worden voorzien.

Levensmiddelen, bouwmaterialen, onderdelen en zelfs groenten en fruit worden uit het buitenland gehaald. Terwijl onze grond een van de meest vruchtbare ter wereld is, zitten de schappen van onze supermarkten vol met fruit uit andere gebieden.

Het is veelzeggend.

BEKIJK OOK MEER GFC NIEUWS: NDP- politici in Suriname die hebben gestolen mogen nooit meer een hoge functie bekleden

Voorheen konden wij nog teren op de inkomsten uit bauxiet. Maar nu die zo goed als zijn weggevallen hopen wij dat de olie in onze bodem zal zorgen voor buitenlandse valuta. Maar ook binnen dat segment zal er sprake zijn van een sterke terugval.

De wereld is snel aan het veranderen en het gebruik van fossiele brandstof zal steeds verder afnemen. En daarmee ook de vraag en prijs. Suriname moet niet erop rekenen dat er op lange termijn consistent veel inkomsten met olie gegenereerd zullen kunnen worden.

Ook uit de toerismesector hoeven wij niet te veel te verwachten. De concurrentie op dat vlak is enorm en wij lopen ver achter.

Mis dit niet:

Sportwet moet bedrijfsleven verplicht laten bijdragen aan sportontwikkeling

BiZa en Lutchman & Co. slaan handen ineen voor versterking interne controle

In feite heeft Suriname geen degelijk verdienmodel. Wij zijn nergens echt sterk in en kunnen de strijd met andere landen niet aan. Dat is helaas de harde realiteit.

Om die reden zullen wij een arm land blijven dat steeds sterk afhankelijk zal blijven van het buitenland.

R. Pinas

Publicatie van ingezonden stukken houdt niet in dat de redactie het eens is met de inhoud. Wenst ook u een ingezonden stuk te publiceren? Mail dit naar [email protected]

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

JOS wil meer geld, inclusie en kansen voor jongeren in de sport
Suriname

Sportwet moet bedrijfsleven verplicht laten bijdragen aan sportontwikkeling

Ministerie van Binnenlandse Zaken professionaliseert interne bedrijfsvoering.
Suriname

BiZa en Lutchman & Co. slaan handen ineen voor versterking interne controle

Chantal Alamaké krijgt rolstoel na verkeersongeval
Suriname

Rolstoel geeft Chantal Alamaké meer bewegingsvrijheid in Tapoekoe

DSB benadrukt maatschappelijke verantwoordelijkheid
Suriname

DSB draagt USD 35.000 bij aan behoud Elisabeth Samson Huis

maaltijd eten vliegtuig
Lifestyle

Moeten reizigers naar Suriname straks betalen voor eten en drinken?

Verplichte verkoop exportopbrengsten kan lokale productie belemmeren.
Suriname

VSB bezorgd over deviezenregeling

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws