• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Suriname verdient beter dan dit corrupte toneel van machtswellust en incompetentie

GFC Nieuws Opinie door GFC Nieuws Opinie
1 mei 2025 00:00
in Opinie
santokhi chan ronnie brunswijk abop vhp president

In een land waar elke dag nieuwe berovingen plaatsvinden en weerloze burgers niet langer veilig zijn, groot of klein, durft minister Kenneth Amoksi van Justitie en Politie het aan om te zeggen dat hij tevreden is over zijn beleid.

Terwijl de straten rood kleuren van het geweld, voert deze minister schaamteloos propaganda voor zichzelf, zonder enig gevoel voor realiteit of respect voor de slachtoffers van het falende beleid.

De waarheid is simpel: Amoksi had allang zijn biezen moeten pakken.

Zelfs president Santokhi had hem op een gegeven moment afgeschreven. Maar uit angst om zijn wankele coalitie met de ABOP te verliezen, koos Santokhi ervoor om hem te behouden.

Niet omwille van de veiligheid van burgers, maar omwille van politieke machtsspelletjes. Wat een absolute minachting voor het Surinaamse volk!

De overval op de ondernemer aan de Zwartenhovenbrugstraat waarbij 200.000 SRD werd buitgemaakt is slechts één van de vele incidenten die dagelijks plaatsvinden.

Ondernemers, burgers, ouderen, niemand wordt nog ontzien. Suriname is onder deze regering verworden tot een roversnest. En toch durft men te beweren dat het “veilig” is. Schaamteloos.

Ondertussen paradeert hij als een zelfgekroonde koning, beschermd door een colonne van Volkswagens, terwijl het volk zichzelf moet zien te redden met een paar waardeloze SRD’s en een hoop loze beloftes.

Deze regeerperiode heeft Suriname kapotgemaakt: van een worstelende natie tot een wetteloze jungle waar roof, geweld en onveiligheid dagelijkse kost zijn geworden.

En laat één ding duidelijk zijn: Nooit meer VHP of ABOP. Suriname verdient beter dan dit corrupte toneel van machtswellust en incompetentie.

Ons land verdient echte leiders, geen waardeloze machthebbers die hun eigen falen onder het tapijt vegen terwijl het volk ten onder gaat.

M. Armaketo

ShareTweetSendSend

Meer berichten

SRD Surinaamse Dollar
Opinie

Een economie met potentie, maar zonder snelheid

santokhi
Opinie

Santokhi was een staatsman, en het wordt tijd dat men dat eerlijk erkent

schiphol airport
Column

Waarom Surinamers in Nederland vaak beter geïnformeerd zijn

DNA nationale assemblee
Opinie

Een kritische blik op de regeerperiode 2020–2025

suriname paramaribo pompstation benzine olie gasoline
Opinie

Dure benzine in Suriname en toch geen prijsbewust gedrag zoals in Nederland

zwervers republic bank suriname paramaribo
Opinie

Tijd voor serieuze aanpak van hygiëne onder daklozen in Paramaribo

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws