• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Suriname ondersteunt geassocieerd Caricom-lidmaatschap Nederlandse Antillen

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
23 september 2022 03:00
in Nieuws
santokhi ramdin en nederandse antillen

GFC NIEUWSREDACTIE- Als Caricom-voorzitter zal president Chandrikapersad Santokhi de onderhandelingen steunen die moeten leiden naar het geassocieerd Caricom-lidmaatschap van de Nederlandse Antillen.

Het staatshoofd deelde dit mee tijdens een ontmoeting met de premiers van Aruba, Curaçao en Sint-Maarten op 22 september.

Eerder dit jaar heeft de Caricom besloten om het onderhandelingsproces voort te zetten over de aanvragen voor geassocieerd lidmaatschap van de Nederlandse Antillen.

Santokhi heeft toegezegd als zittende voorzitter de volledige steun te verlenen om zo snel mogelijk de onderhandelingen te starten. Het staatshoofd stelt samenwerking centraal om gehoord te worden op internationale fora.

“Door globale oplossingen moeten wij de toekomst bereiken die wij willen”. De president typeert meer zeggenschap en grotere markten als enkele voordelen van mondiale oplossingen voor de Antillen.

Als voorbeeld is aangehaald dat vooral de toerismesector gestimuleerd kan worden door een samenwerking met het Caribisch gebied. Daarvoor zouden verbeterde lucht- en zeeverbindingen nodig zijn. Daarnaast kan het Caribisch gebied en met name Suriname een goede partner zijn in de voedselvoorziening van de Antillen.

De premiers en de president hebben het ook gehad over de bijzondere band die de eilanden hebben met Suriname. Er zijn veel overeenkomsten die een goede basis vormen voor meer samenwerkingen. Overeengekomen is dat de staatshoofden hierover vervolgafspraken maken.

Bekijk ook:

DES waarschuwt: openstaand vonnis kan buitenlandse reis blokkeren

Politie constateert 805 overtredingen tijdens controles in drie regio’s

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Controleer vóór vertrek of er een strafvonnis op uw naam staat.
Suriname

DES waarschuwt: openstaand vonnis kan buitenlandse reis blokkeren

Roadblocks, drugsinvallen en vreemdelingentoezicht centraal tijdens politieacties
Suriname

Politie constateert 805 overtredingen tijdens controles in drie regio’s

Moderne voertuigen versterken inzet van politiehonden.
Suriname

Nederlandse Ambassade schenkt twee dienstvoertuigen aan Hondenbrigade KPS

Hitte in Paramaribo loopt op tot 37 graden,
Lifestyle

Paramaribo gebukt onder intense hitte, temperaturen lopen op tot 36 graden

Het Korps Politie Suriname zet tijdens de vakantieperiode extra agenten in voor verkeerscontroles en toezicht op de openbare wegen. Foto: illustratief
Suriname

Politie kondigt extra verkeerscontroles aan tijdens vakantieperiode

Illustratiefoto.
Suriname

Districtscommissaris Commewijne roept hondenbezitters op dieren niet los te laten lopen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws