• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Suriname moet meer gaan produceren, maar waarin?

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
2 maart 2021 18:00 - Geüpdatet op 2 juni 2022 10:02
in Nieuws
PRODUCTIE LANDBOUW AGRARISCHE SECTOR

INGEZONDEN– Veel politici en economisten hameren al jaren op een verhoging van de productie, maar weinigen zeggen waar, hoe en op welke afzetmogelijkheden deze verhoogde productie gestoeld dient te zijn.

Als we meer gaan produceren slechts voor de lokale markt, zal daar geen vreemde valuta mee verdiend worden.

Een verhoogde productie zal alleen soelaas voor de algehele Surinaamse economie bieden als die op exportgericht is. Maar dan moet ons product ook concurrerend kunnen zijn op de internationale markt en ook zullen de afzetmogelijkheden een solide karakter moeten dragen.

Als je iets produceert dat ook door een land als Brazilië wordt gemaakt en van goede kwaliteit is, zal het Surinaamse product goedkoper en kwalitatief niet mogen onderdoen voor dat van de Brazilianen. Onze kostprijs moet goed zijn en het product van goede kwaliteit.

Ook zullen we rekening moeten houden met de obstakels c.q. beschermende maatregelen die vaak gelden op vreemde markten.

Veel landen beschermen hun eigen bedrijven en werknemers, door zware importtarieven toe te passen op goederen die ze ook vervaardigen.

Dus verhogen van een productie en de export die daarmede wordt beoogd, moet zeer goed bestudeerd worden, alvorens geld te verkwanselen aan haar opvoering.

Dat Suriname zelf meer vreemd geld moet gaan verdienen, staat als een paal boven water, want we hebben tot nog toe een importeconomie, die dringend verlegen is om valuta die de zaak drijvende moeten houden.

Hoe op korte termijn veel meer dollars en euro’s binnen zullen moeten stromen, daar heeft vrijwel niemand snel een gepast antwoord op.

De Stem

Publicatie van ingezonden stukken houdt niet in dat de redactie het eens is met de inhoud. Wenst ook u een ingezonden stuk te publiceren? Mail dit naar redactiegfc@gmail.com

BEKIJK OOK: Prijscontrole en valutaomzetting geen oplossing

ShareTweetSendSend

Meer berichten

vuilniswagen afval
Suriname

Bewoners Wanica eisen maatregelen tegen afvalverwerking, vieze geur dringt woningen binnen

zanderij johan adolf pengel luchthaven
Suriname

TCT verhoogt wervingscampagne voor luchtverkeersleiders om druk op sector te verlichten

Zon blauwe lucht
Suriname

Geen extreem regenweer verwacht ondanks Surinaamse waarschuwingen

Wateroverlast
Suriname

Spoedoverleg in Wanica Centrum over aanhoudende wateroverlast

Minister van Buitenlandse Zaken, Internationale Handel en Samenwerking, Melvin Bouva heeft onlangs een beleefdheidsbezoek gebracht aan waarnemend president van de Bolivariaanse Republiek Venezuela, Delcy Rodríguez, in Caracas
Suriname

Bouva bespreekt olie, handel en landbouw in Venezuela

kreek maja dam
Suriname

Sluizen en kreek Manja Dam onder handen voor betere doorstroming

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws