• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Suriname en Guyana blijven bij eerste optie: China Road and Bridge Corporation bouwt brug Corantijnrivier

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
4 december 2024 06:05
in Suriname
Geen financiering door Guyana.

Geen financiering door Guyana.

De bouw van de langverwachte brug over de Corantijnrivier krijgt een belangrijke impuls: China Road and Bridge Corporation (CRBC) zal de brug realiseren voor een bedrag van USD 236 miljoen.

Volgens Riad Nurmohamed, minister van Openbare Werken, zijn de technische teams van Suriname en Guyana klaar om met het project te starten.

Hoewel beide regeringen hadden gehoopt dat de bouw zou starten en mogelijk zelfs afgerond zou zijn tijdens hun huidige ambtstermijn, is dat volgens Nurmohamed niet haalbaar.

De bouw van de brug zal ongeveer drie jaar in beslag nemen, waardoor de voltooiing niet vóór 25 mei 2025 zal plaatsvinden.

De minister geeft wel aan dat ernaar wordt gestreefd om de eerste paal nog tijdens deze regeerperiode te heien, hoewel dit nog niet gegarandeerd is.

Sinds het finaal investeringsbesluit van Total Energies zijn er diverse aanbiedingen binnengekomen voor de financiering van de brug. Echter, Suriname en Guyana hebben gekozen voor hun eerste optie: CRBC.

De brug over de Corantijnrivier zal een belangrijke rol spelen in het versterken van de verbindingen tussen Suriname en Guyana en het bevorderen van regionale economische groei. De investering van USD 236 miljoen weerspiegelt het strategische belang van dit project.

“Het is een groots project dat zorgvuldige planning en uitvoering vereist. Hoewel we graag sneller resultaten zien, is het belangrijk dat dit traject zorgvuldig wordt doorlopen,” aldus minister Nurmohamed.

Mis dit niet:

Rotary Quota levert vernieuwde toiletgroepen op bij dependance R.D. Simonsschool

Oproep tot nationale krutu over milieuramp in Saramaccarivier

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Van twee werkende toiletten naar vernieuwde sanitaire voorzieningen.
Suriname

Rotary Quota levert vernieuwde toiletgroepen op bij dependance R.D. Simonsschool

Solidariteit gevraagd met getroffen dorpen na milieuramp in Saramaccarivier
Suriname

Oproep tot nationale krutu over milieuramp in Saramaccarivier

De regering wil dat iedere Surinamer in 2030 beschikt over 24 uur stroom. Zonne-energie en het BioSweet-project moeten daarbij helpen.
Suriname

Overheid wil dat elke Surinamer in 2030 dag en nacht stroom heeft

Waarnemend president bezoekt bouwlocatie in Commewijne.
Suriname

Regering versnelt woningbouw: eerste 150 woningen moeten in december gereed zijn

Illustratiefoto
Suriname

Dodelijke aanrijding eist leven van 34-jarige Romana Jibodh

Candlelight vigil in Suriname voor slachtoffers tragische MV Barima-ramp
Suriname

Herdenking op Waka Pasi voor slachtoffers tragisch scheepsongeval Guyana

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws