Surinam Airways laat weten dat vlucht PY993 van Amsterdam naar Paramaribo op vrijdag 8 mei kort na vertrek is teruggekeerd naar luchthaven Schiphol vanwege een technisch probleem. Volgens de luchtvaartmaatschappij wordt de technische situatie momenteel onderzocht.
De vlucht is veilig geland op Schiphol, waar passagiers worden begeleid en ondersteund door medewerkers van de maatschappij.
Vertraging en aangepast vluchtschema
Als gevolg van de technische storing heeft de luchtvaartmaatschappij besloten het vluchtschema aan te passen. Surinam Airways maakte later bekend dat vlucht PY993/08 mei met een vertraging van 24 uur zal vertrekken.
Door deze vertraging zal ook vlucht PY994 vanuit Paramaribo naar Amsterdam niet volgens schema vertrekken. Deze vlucht staat nu gepland voor zondag 10 mei vanwege verplichte rusttijden voor de crew.
Passagiers gevraagd communicatiekanalen te volgen
De maatschappij roept passagiers op om regelmatig hun e-mail en de officiële communicatiekanalen van Surinam Airways in de gaten te houden voor de meest actuele informatie over vertrek- en aankomsttijden.
Daarnaast werden passagiers van vlucht PY994 geadviseerd om voorlopig niet af te reizen naar de Johan Adolf Pengel Internationale Luchthaven om onnodige wachttijden te voorkomen.
Veiligheid blijft hoogste prioriteit
Surinam Airways benadrukt dat veiligheid te allen tijde de hoogste prioriteit blijft. De luchtvaartmaatschappij zegt intensief te werken aan een zorgvuldige en snelle oplossing van de situatie en betreurt het ongemak dat de vertraging veroorzaakt voor reizigers.
De maatschappij bood haar oprechte excuses aan aan de getroffen passagiers en gaf aan dat verdere updates via de officiële communicatiekanalen bekendgemaakt zullen worden.


![[Aggregator] Downloaded image for imported item #437025](https://www.gfcnieuws.com/wp-content/uploads/2026/05/87156577-f61c-44f6-a3bb-bb8e42184da8.jpg)




![[Aggregator] Downloaded image for imported item #436963](https://www.gfcnieuws.com/wp-content/uploads/2026/05/DSC03342-scaled-1.jpg)