• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Surinaamse presidentiële delegatie vandaag naar Nederland

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
5 september 2021 04:00
in Nieuws
santokhi chan

GFC NIEUWSREDACTIE- Vandaag zondag vertrekt de Surinaamse president Chandrikapersad Santokhi met een delegatie naar Nederland waar een lijvig programma wordt uitgewerkt.

De delegatie blijft tot 12 september in Nederland.

De regeringsleider reist met een functionele delegatie bestaande uit 4 ministers van zijn kabinet, te weten: minister Ramdin, Armand Achaibersing van Financiën en Planning, Kenneth Amoksi van Justitie en Politie en Amar Ramadhin van Volksgezondheid.

Minister Parmanand Sewdien van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV) die reeds in Nederland vertoeft, zal zich voegen bij de delegatie.

De bewindslieden zullen breedvoerige deliberaties hebben met hun Nederlandse counterparts.

BEKIJK MEER GFC NIEUWS: Experts waarschuwen voor beroerte door nek te hard te masseren of verkeerd manipuleren

De delegatie zal ook ontvangen worden door de Eerste Kamer der Staten-Generaal (Eerste Kamer) en de Tweede Kamer der Staten-Generaal (Tweede Kamer).

President Santokhi zal een toespraak houden in aanwezigheid van leden van beide cruciale organen binnen de Nederlandse democratie.

De banden met het voormalige moederland zijn na ruim tien jaar hersteld. Suriname en Nederland hebben een historische band en zullen vanuit het oogmerk van volwaardige partners onderhandelen om diverse samenwerkingen aan te gaan en bestaande partnerschappen te intensiveren.

Er staan verder heel wat bezoeken met diverse instituten, organisaties, NGO’s en het bedrijfsleven op schema. De regering zal het belang van de Surinaamse natie bij elke onderhandeling bovenop stellen.

De president zal tijdens zijn bezoek aan Nederland de zusterorganisatie van het Diaspora Instituut Suriname (DIS), namelijk Diaspora Instituut Nederland (DIN) installeren.

BEKIJK MEER GFC NIEUWS: KLIK HIER

ShareTweetSendSend

Meer berichten

[Aggregator] Downloaded image for imported item #425415
Suriname

Gemeenschap Witsanti rouwt om verlies jonge moeder

suriname i love su
Lifestyle

Suriname loopt toeristische kansen mis door gebrek aan duidelijke aanpak

Openbaar ministerie
Suriname

Reconstructie geen onderdeel van rechtmatigheidstoets inverzekeringstelling advocaat Veira

Shashi Roopram
Nederland

Shashi Roopram: Immigranten moeten zich aanpassen aan Nederland, niet andersom

[Aggregator] Downloaded image for imported item #426049
Suriname

Waarom duidelijke afspraken over drones nodig zijn voor veiligheid in Surinaams luchtruim

jerrol pawiroredjo nps
Suriname

NPS benadrukt rechtsstatelijke zorgvuldigheid bij hervorming OM en Rechterlijke Macht

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws