• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Surinaamse oplichter krijgt naïeve vrouwen zover ‘beschermingsketting’ te kopen voor €250

P. Peterson door P. Peterson
3 december 2022 22:00
in Nieuws
meisje verbaasd

GFC LIFESTYLEREDACTIE- Een man uit het district Wanica, Suriname, die naïeve en bijgelovige Surinamers zover weet te krijgen om ‘beschermingskettingen’ te kopen voor maar liefs 250 euro moet op de meest korte termijn worden aangepakt.

De charlatan, een zogeheten ‘bonumang’, legt aan zijn clienten uit dat ze met de ketting, die niet van edelmetaal is, volledig beschermd zijn tegen alle ziekten, ongelukken en dat zelfs hun liefdesrelaties nooit stuk zullen lopen.

Het Kritisch Internationaal VrouwenCollectief (KIVC) laat aan GFC Nieuws weten dat er intussen al vier gevallen bij haar bekend zijn van bijgelovige dames die de halsketting bij de oplichter hebben aangeschaft.

Zij krijgen de instructies de ketting te dragen en deze niet meer af te doen. Ook al staan ze onder de douche, ze gaan slapen of sporten.

“Dit is de reinste vorm van voor de gek houderij en misbruik maken van goedgelovigheid van vrouwen die echt niet beter weten”, aldus het KIVC.

Het VrouwenCollectief wijst erop dat het honderd procent onmogelijk is dat een halsketting kan beschermen tegen rampspoed. Het is zoals het KIVC het omschrijft, ‘grote flauwekul’.

Er wordt aan een ieder geadviseerd om de ketting niet te kopen en het geld liever op een betere manier te besteden. Het KIVC ziet graag dat de oplichter wordt aangepakt door de autoriteiten.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

vrouw woning huis sleutels wonen
Lifestyle

Jongeren in Suriname kijken naar containerwoningen als betaalbaar alternatief

nederlands paspoort ticket
Lifestyle

Panel heeft weinig vertrouwen in lagere vliegtickets tussen Nederland en Suriname

bestuurkunde week
Suriname

Minister Bee roept studenten op tot integriteit en leiderschap

regionaal ziekenhuis rzw
Suriname

Wanica Ziekenhuis moet uitgroeien tot regionale zorghub

paremessar gajadien ne pane
Suriname

Suriname benadrukt rol parlementen tijdens internationale bijeenkomst

GranMorgu3 1024x1024
Suriname

Suriname dichter bij offshore olieproductie met GranMorgu-ontwikkeling

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws