• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Surinaamse Nederlanders krijgen tijdens vakanties vaak onterechte kritiek op hun houding

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
25 april 2025 18:00
in Lifestyle
boeing 777 klm zanderij luchthaven airport

Ze bestellen anders in een restaurant, stellen veel vragen bij een doktersbezoek en geven sneller hun mening in een gesprek.

Wie ooit in Suriname op vakantie is geweest en daar familie uit Nederland ontmoet, heeft het vast weleens gezien. En ja — het botst soms. Maar volgens trendwatcher Patricia Wong is het tijd om dat beeld eens eerlijk te herzien.

Wong woont zelf in Suriname, maar woonde lange tijd in Nederland. Ze merkt het verschil in houding en communicatie aan den lijve.

“Ik zie vaak dat mensen uit Nederland gewoon gewend zijn om te zoeken naar informatie. Ze willen begrijpen hoe iets zit, vragen door, vergelijken. Dat zit in hun systeem,” vertelt ze aan GFC Nieuws Lifestyle.

Dat gedrag wordt in Suriname al snel gezien als betweterig. “Toch is het meestal niet zo bedoeld. Het is eerder een verschil in leefstijl en opvoeding. In Nederland is kritisch denken heel normaal. In Suriname ligt dat gevoeliger.”

Volgens Wong ontbreekt het niet alleen aan toegang tot informatie, maar soms ook aan de nieuwsgierigheid om verder te denken. “Mensen voelen zich snel aangevallen als je iets uitlegt of nuanceert, terwijl het juist uit betrokkenheid komt.”

Ze pleit voor meer openheid en minder defensiviteit. “Kennis zou geen bedreiging moeten zijn, maar een kans. Als we dat durven omarmen, groeit Suriname mee met de tijd.”

Foto ter illustratie.

Mis dit niet:

Je hele leven in Suriname gewoond en later naar Nederland? Dit gebeurt met je pensioen

Familie uit Suriname tijdelijk in huis kan Nederlanders honderden euro’s kosten

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Wie pas op latere leeftijd vanuit Suriname naar Nederland verhuist, krijgt niet automatisch volledige AOW. Foto: Amsterdam binnenstad
Lifestyle

Je hele leven in Suriname gewoond en later naar Nederland? Dit gebeurt met je pensioen

vliegtuig cabine reizen passagiers
Lifestyle

Familie uit Suriname tijdelijk in huis kan Nederlanders honderden euro’s kosten

Moeder Ivanka Koedemoesoe bevoel op 21 augustus van een drieling.
Lifestyle

Vader pasgeboren drieling vraagt ondersteuning: ik wil mijn kinderen in Paramaribo laten opgroeien

Duizenden Surinaamse Nederlanders hebben onvolledige AOW
Lifestyle

‘Groep Surinaamse Nederlanders krijgt geen volledige AOW doordat jaren in Suriname niet meetellen’

Erfenissen van oudere Surinaamse Nederlanders kunnen grote bedragen naar familie in Suriname brengen.
Lifestyle

‘Erfenisgolf uit Nederland kan miljoenen euro’s naar Suriname brengen’

Een hotel in Amsterdam kost niet alleen meer, ook de toeristenbelasting loopt op. Foto: Amsterdam
Lifestyle

‘Surinaamse reizigers kunnen Amsterdam beter overslaan als ze van hun geld houden’

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws