• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Surinaamse familie al langer dan 20 jaar afhankelijk van geldzendingen uit Nederland

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
30 september 2024 17:21
in Lifestyle
portemonnee geld suriname euros

Een familie uit het Surinaamse district Wanica schijnt al meer dan 20 jaar afhankelijk te zijn van geldzendingen van hun bloedverwanten in Nederland.

GFC Nieuws Lifestyle belicht regelmatig maatschappelijke kwesties die de Surinaamse samenleving raken.

Vandaag delen wij het verhaal van een lid van de Surinaamse diaspora in Nederland, die al jaren financieel bijspringt om zijn familie in Suriname te ondersteunen.

In een WhatsApp-bericht aan onze redactie reageerde de man op een recente analyse van GFC-columnist R. Pinas over de financiële mentaliteit van veel Surinamers.

Hij schreef: “Ik ben het helemaal eens met Pinas. Onze familie hier in Nederland stuurt al zeker 20 jaar geld naar onze mensen in Wanica. In feite houden wij de boel draaiende, want zij kunnen simpelweg niet rondkomen met wat ze daar verdienen.”

Screenshot 2024-09-30 at 221339
De verzender gaf aan dat de maandelijkse zendingen geen enorme bedragen betreffen, vaak tussen de 150 en 300 euro.

Toch maakt dit een significant verschil voor zijn familie in Suriname. “Het is misschien niet veel, maar zonder dat geld zouden ze het niet redden,” voegde hij eraan toe.

De man uitte ook kritiek op de financiële prioriteiten van sommige Surinamers in eigen land.

“Veel mensen lijken nu te willen genieten in plaats van op de lange termijn te denken, zoals wij hier in Nederland doen. Hier ligt de focus meer op carrière en het opbouwen van een stabiele toekomst.”

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Jehovas getuigen
Lifestyle

Vader wil breken met Jehova’s Getuigen maar zegt bedreigingen te ontvangen

vrouw woning huis sleutels wonen
Lifestyle

Jongeren in Suriname kijken naar containerwoningen als betaalbaar alternatief

nederlands paspoort ticket
Lifestyle

Panel heeft weinig vertrouwen in lagere vliegtickets tussen Nederland en Suriname

relatie breuk liefde koppel ruzie stel huis
Lifestyle

Zussen raken slaags op familiefeest in Paramaribo om man

koffie drinken cafe bar
Lifestyle

Pinas: Wel geld voor kopje koffie van €6,70 maar klagen over hoe duur Suriname is

hond rottweiler
Lifestyle

Loslopende honden zorgen voor onveiligheidsgevoel in Paramaribo

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws