• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Surinaamse delegatie versterkt regionale samenwerking rond inheemse volkeren

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
22 april 2026 04:00
in Suriname
braziliaanse ambassade

Delegatie neemt deel aan Amazone-mechanisme in Brasília.

Op de Ambassade van de Republiek Suriname in Brasília is een Surinaamse delegatie ontvangen die deelneemt aan regionale initiatieven gericht op de positie en samenwerking van inheemse volkeren binnen het Amazonegebied.

De delegatie vertegenwoordigt Suriname binnen het Mechanisme voor Inheemse Volkeren (MAPI) van de Organisatie van het Verdrag voor Amazonische Samenwerking.

Dit platform heeft als doel de samenwerking tussen traditionele gemeenschappen in de regio te versterken en gezamenlijke vraagstukken te adresseren.

De Surinaamse vertegenwoordiging bestond uit Angele Paulus-Noordwijk en Chanique Bipat namens het ministerie van Regionale Ontwikkeling, evenals Loreen Jubitana en Marie Josée Artist namens de Vereniging van Inheemse Dorpshoofden in Suriname (VIDS).

Uitwisseling van kennis en cultuur

Tijdens de ontmoeting op de ambassade zijn diverse onderwerpen besproken, waaronder deelname aan internationale inheemse congressen, studiemogelijkheden via uitwisselingsprogramma’s en de promotie van inheemse en marronculturen binnen de regio, met bijzondere aandacht voor Brazilië.

Deze gesprekken onderstrepen het belang van kennisdeling, culturele uitwisseling en versterking van netwerken tussen gemeenschappen in het Amazonegebied.

Deelname aan internationale bijeenkomst

De delegatie verbleef van 13 tot en met 18 april in Brasília op uitnodiging van ACTO, waar zij deelnam aan de “First Ordinary Meeting of the Amazon Mechanism of Indigenous Peoples”.

Het doel van deze bijeenkomst is het verdiepen van samenwerking tussen inheemse gemeenschappen en het bevorderen van gezamenlijke initiatieven op regionaal niveau.

Mis dit niet:

Ondernemers pleiten voor meer rechtszekerheid, transparantie en een sterk nationaal investeringsbeleid

‘Vlucht van Europa naar Suriname kan weleens maar 5 uur duren’

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

kantoor werken
Suriname

Ondernemers pleiten voor meer rechtszekerheid, transparantie en een sterk nationaal investeringsbeleid

klm boeing vliegtuig 777
Lifestyle

‘Vlucht van Europa naar Suriname kan weleens maar 5 uur duren’

Politie intensiveert riviercontroles in Regio Oost
Suriname

Politie intensiveert riviercontroles in Regio Oost om illegale activiteiten tegen te gaan

De nieuwste technologische ontwikkelingen laten zien dat de financiële afstand tussen Suriname en Nederland steeds kleiner wordt.
Lifestyle

Geld uit Nederland naar Suriname sturen wordt steeds eenvoudiger

SZF roept verzekerden op nieuwe tandarts te kiezen na beëindiging samenwerking
Suriname

Duizenden SZF-verzekerden mogelijk getroffen door beëindiging tandartscontract

Justitie en Veiligheid ziet afname criminaliteit.
Suriname

Minister Monorath: Criminaliteit in Suriname verder teruggedrongen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws