• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Surinaamse dames in Nederland en de VS geven de voorkeur aan witte heren voor relaties

Patricia Wong door Patricia Wong
28 oktober 2024 09:30
in Lifestyle
koppel man vrouw echtpaar liefde stel interraciaal gemengd

Veel Surinaamse vrouwen die naar Nederland en de VS verhuizen, kiezen opvallend vaak voor een relatie met een westerse, witte partner.

Uit mijn vriendenkring merk ik dat velen liever daten en trouwen met een “local” dan iemand van hun eigen etnische achtergrond.

Dit patroon is ook terug te zien in bredere studies zoals die van de Amerikaanse datingsite OkCupid, waaruit blijkt dat niet-witte vrouwen over het algemeen vaker een positieve voorkeur hebben voor witte mannen.

Zo gaf OkCupid in verschillende analyses aan dat vrouwen van kleur, zoals Aziatische en Latijns-Amerikaanse vrouwen, regelmatig openstaan voor witte mannen, soms zelfs meer dan voor mannen van hun eigen achtergrond.

Daarbij spelen factoren als gedeelde waarden en het gevoel van gelijkwaardigheid in de relatie een rol.

Bekijk ook:

Leven op Europees niveau in Suriname: de kosten lopen sneller op dan gedacht

Felle kritiek op astrologiereclames bij STVS: Hering spreekt van misleiding

Onderzoek toont ook aan dat veel vrouwen die naar een westers land emigreren vaker behoefte hebben aan modernere, evenwichtige relaties, en dat ze zich in westerse mannen minder beperkt voelen door traditionele genderrollen.

Hoewel dit zeker niet voor iedereen geldt – ik ken ook veel dames die een relatie hebben met een partner van hun eigen etnische achtergrond – valt de verschuiving op.

Deze trend weerspiegelt wellicht een bredere verandering in datingpatronen en persoonlijke voorkeuren, waarin meer Surinaamse vrouwen hun weg vinden naar relaties die voor hen het best aansluiten bij hun waarden en ambities in hun nieuwe leefomgeving.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

vliegtuig reizen
Lifestyle

Leven op Europees niveau in Suriname: de kosten lopen sneller op dan gedacht

Geor Hering vindt dat publieke media in Suriname zorgvuldig moeten omgaan met reclame-uitingen die volgens hem verwachtingen wekken zonder wetenschappelijke onderbouwing. Beeld: AI
Lifestyle

Felle kritiek op astrologiereclames bij STVS: Hering spreekt van misleiding

Waarom zeggen veel Surinamers dat de hitte in Nederland soms zwaarder aanvoelt dan thuis?
Lifestyle

Waarom 32 graden in Nederland anders voelt dan 32 graden in Suriname

Aantal klachten over bouwvakkers opvallend groot. Foto: illustratief
Lifestyle

Waarom bestaan er zo weinig recensiesystemen voor vaklieden in Suriname?

Terwijl airco in Suriname en Amerika een basisbehoefte is, geldt het in Europa als een milieubelastende luxe.
Lifestyle

Surinamers kijken verbaasd op van het beperkte gebruik van airco’s in Nederland

Geïmporteerde producten uit Nederland, de Verenigde Staten en andere landen zijn in Suriname vaak veel duurder. Beeld: Supermarkt ter illustratie.
Lifestyle

Wonen in Suriname vooralsnog goedkoper dan in Nederland

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws