• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Surinaams voetbal in gevaar

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
7 mei 2022 06:00
in Nieuws
voetbal topsport

GFC NIEUWSREDACTIE- De bestuurscrisis die vorige anderhalve week terug ontstond binnen de Surinaamse Voetbal Bond (SVB) kan verregaande gevolgen hebben voor het Surinaams voetbal, zegt de SVB-voorzitter John Krishnadath, die de afzetting van zijn bestuur niet erkend.

Doordat de algemene ledenvergadering werd verdaagd, kon het door een accountant goedgekeurde financieel jaarverslag niet worden aangenomen.

Dit kan reden zijn voor de internationale voetbalbond Fifa om de geldkraan naar de SVB voorlopig dicht te draaien.

Daarom heeft Krishnadath de Fifa schriftelijk verzocht om dan daarbij een uitzondering te maken voor de kwalificatiewedstrijden van Natio.

Krishnadath is van plan binnenkort de SVB-leden op te roepen voor een nieuwe algemene ledenvergadering (alv). Zo wil hij de vorige week in zijn ogen terecht door het bestuur verdaagde alv, voortzetten. Het vervolg hiervan is volgens hem hard nodig, omdat de leden het jaarverslag en de financiële stukken moeten goedkeuren vóór het naar de FIFA kan worden gestuurd.

Krisnadath zegt dat zijn bestuursleden zich bedreigd voelden door de intimiderende houding van aanwezigen die behoren tot de gewapende macht.

Mielando Atompai, van de Politie Voetbal Vereniging die leiding gaf aan de bestuursafzetting, spreekt dit met klem tegen.

Intussen heeft de groep Atompai deze week een deurwaardersexploot gestuurd naar de SVB, waarin het bestuur verzoekt om de bestuurstaken over te dragen.

Mis dit niet:

Parlement bespreekt nieuwe regels voor belastinginvordering en invorderingskosten

Bewoners willen structurele aanpak verzakkingen: “Niet weer vullen, maar de oorzaak aanpakken”

“Het is nu aan onze advocaat om te bepalen hoe we daarop reageren,” zegt Krishnadath.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Invordering belastingen moet worden gemoderniseerd, maar rechtsbescherming blijft aandachtspunt.
Suriname

Parlement bespreekt nieuwe regels voor belastinginvordering en invorderingskosten

Bewoners eisen onderzoek naar oorzaak verzakkingen.
Suriname

Bewoners willen structurele aanpak verzakkingen: “Niet weer vullen, maar de oorzaak aanpakken”

Herstelwerkzaamheden zorgen voor tijdelijke verkeersomleiding bij Parabrug.
Suriname

Parakreekbrug twee dagen volledig afgesloten voor verkeer

Regering wil cultuur steviger verankeren in het Surinaamse onderwijs.
Suriname

Eerste nationale Heritage Month afgesloten met oproep om Surinaams erfgoed te koesteren

Inheemse dorpshoofden eisen volledige erkenning van collectieve grondenrechten
Suriname

VIDS: “Vijf kilometer bescherming doet geen recht aan onze traditionele gebieden”

Lions Club zet zich opnieuw in voor schoolgaande kinderen in Wanica en Saramacca
Suriname

Lions Club Paramaribo Central ondersteunt 29 schoolgaande kinderen met schoolartikelen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws