• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Stroomvoorziening Suriname in gevaar door aanhoudende droogte

Patty door Patty
2 mei 2024 11:01
in Suriname
Stroomstoring

Minister David Abiamofo van Natuurlijke Hulpbronnen heeft dinsdag in De Nationale Assemblee gewaarschuwd dat de stroomvoorziening in Suriname in gevaar is door de aanhoudende droogte.

Hij verklaarde dat als de situatie aanhoudt, de opwekking van hydro-energie eind juli stopgezet zal moeten worden.

Ondanks regenval in het kustgebied blijft het waterniveau in het stuwmeer laag. Het huidige niveau van 242,8 foot ligt dicht bij het absolute minimum van 236 foot waarop opwekking van hydro-energie onmogelijk wordt. Abiamofo benadrukte dat er slechts een buffer van ongeveer 7 foot over is bij een opwekking van 90 megawatt.

Als het waterniveau niet stijgt, zal er meer thermische energie opgewekt moeten worden. Dit brengt echter extra kosten met zich mee, waarvoor momenteel geen budget beschikbaar is. De minister merkte op dat de lage energietarieven van de Energie Bedrijven Suriname (EBS) dit niet kunnen dragen.

Deze situatie wordt toegeschreven aan klimaatverandering, aangezien in 2022 water uit het meer moest worden gespuid vanwege hevige regenval, terwijl er nu sprake is van ernstige droogte.

Abiamofo vreest dat als deze droogte aanhoudt, bepaalde buurten tijdelijk van stroom afgesloten zullen moeten worden om energie te besparen. Hoewel dit in het verleden is gebeurd, wil hij dit scenario vermijden vanwege de negatieve impact op de economie.

Er zijn verschillende noodscenario’s uitgewerkt voor het mobiliseren van noodstroom, maar de minister benadrukte dat het hopen is op regen en het voorkomen van verdere daling van het waterpeil in het stuwmeer.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

ambulance ingang az ziekenhuis academisch
Gezondheid

KIVC ziet graag dat spoedeisende hulp AZP naar veel hoger niveau wordt getild

van t hogerhuysstraat-19-3
Suriname

Slechte staat Van ’t Hogerhuysstraat blijft schrikbarend: lapmiddel aangekondigd

zware aanrijding verkeersdoden
Suriname

Zware aanrijding met minimaal 8 doden en meerdere gewonden (update)

[Aggregator] Downloaded image for imported item #426755
Suriname

Zwaar verkeersongeval eist meerdere levens aan Johannes Mungrastraat

baitali 2
Suriname

Landbouwsector onder druk door sterke aantrekkingskracht olie- en gassector

crime lijk moord dood
Suriname

Bedrijfsleven slaat alarm over toename en verruwing criminaliteit

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws