• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Stop met het poetsen na ontbijt: tandarts onthult waarom je 10 minuten ervoor moet poetsen

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
13 september 2021 18:00 - Geüpdatet op 24 oktober 2022 04:10
in Lifestyle
tanden poetsen

GFC LIFESTYLEREDACTIE- Veel mensen wachten liever tot na het ontbijt om hun tanden te poetsen.

Maar het eeuwenoude advies om tot na het ontbijt te wachten om de tanden te poetsen kan verkeerd zijn, volgens een groep experts.

De Amerikaanse Tandheelkundige Ola vertelde op een social media publicatie dat je ’s ochtends voor het eten altijd je tanden moet poetsen, omdat ‘bacteriën zich ’s nachts in de mond ophopen’ en daarvoor poetsen leidt tot cariës preventie.

Een andere in New York gevestigde mondhygiënist genaamd Avalene zei dat poetsen direct na het eten de tanden kan ‘beschadigen’.

De beroemde celebrity tandarts Richard Marques zegt dat de ideale tijd om te poetsen 10 minuten voor het ontbijt is om beschadiging van het glazuur te voorkomen.

Hij voegde eraan toe dat als je het vergeet en daarna wilt poetsen, je minstens 30 minuten moet wachten omdat het glazuur dat tanden bedekt tijdelijk verzwakt is na het eten.

@dancingdmd

Brush before breakfast and rinse with water after your meal! Let’s get those healthy mouths! #dancingdmd #fyp #foryou #doctor #dentist 🦷

♬ Geek’d (feat. Lil Baby) – Bhad Bhabie

Bekijk ook:

Geor Hering ziet hardrijders en inhaalmaniakken graag achter de tralies

‘Surinamers met bijstandsuitkering moeten Nederland nooit verlaten’

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Pleidooi voor gevangenisstraf voor roekeloze verkeerscriminelen
Lifestyle

Geor Hering ziet hardrijders en inhaalmaniakken graag achter de tralies

Surinamers met uitkering krijgen dringend advies over vertrek uit Nederland. Foto: KLM-kist nabij Schiphol
Lifestyle

‘Surinamers met bijstandsuitkering moeten Nederland nooit verlaten’

Steeds meer kinderen van Surinaamse ouders in Nederland behalen een hbo of wo diploma. Foto: Scheveningen Den Haag
Lifestyle

‘Surinaamse ouders ontvangen bijstandsuitkering, terwijl kinderen vaker hoogopgeleid zijn’

Een dergelijke formule zou druk kunnen zetten op bestaande supermarkten in Paramaribo om hun prijzen te verlagen. Foto: Walmart Guatemala
Lifestyle

‘Spotgoedkope Amerikaanse supermarkt kan prijzen in Suriname laten kelderen’

Betere herkenbaarheid van voertuigen kan automobilisten, motorrijders, fietsers en voetgangers extra tijd geven om op elkaar te reageren.
Lifestyle

Europese regels voor dagrijverlichting kunnen het verkeer in Suriname veiliger maken

zanderij johan adolf pengel luchthaven vertrekhal
Lifestyle

Als Surinamer geen Schengenvisum gekregen? In dit Zuid Amerikaanse land beleef je ook Europa

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws