• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Stichting 8 December 1982: mishandeling journalist afschuwelijke misdaad tegen de persoon en gruwelijke schending vrije meningsuiting

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
15 december 2021 09:21
in Nieuws
justitia 3222265  340crime misdaad gevang arrestatie

GFC NIEUWSREDACTIE- Op dinsdag 14 december werd de DWT-journalist Jason Pinas mishandeld door lijfwachten van de Surinaamse vicepresident Brunswijk die aanleiding gaf hiertoe.

Het is voor de Stichting 8 December 1982 een onverkwikkelijke zaak dat veiligheidsmannen van de vicepresident van ons land zich tegenover een journalist zo gewelddadig opstellen.

“Jason Pinas heeft een reputatie opgebouwd van een kritische journalist, die onomwonden vragen stelt aan zij die verantwoording aan het volk verplicht zijn af te leggen,” zegt de stichting.

BEKIJK OOK  MEER GFC NIEUWS: Moeder van 5 kinderen in Paramaribo heeft spijt: ik moest nooit kinderen op de wereld zetten

De Stichting 8 December 1982 noemt de een afschuwelijke misdaad tegenover de persoon en een gruwelijke schending van de vrije meningsuiting”.

Een vrije en degelijke pers zijn essentieel voor een goed functionerende democratie. Zonder vrije media kan de bevolking geen geïnformeerde keuze maken bij verkiezingen, kan ze niet toezien op de politieke besluitvorming en is het onmogelijk om een rol te spelen op het openbare forum. Het is van groot belang dat de daders snel worden geïdentificeerd en voor het gerecht worden gebracht.

De Stichting 8 December 1982 roept de president op dit gedrag tegen over ‘het geweten van het volk’ ten strengste af te keuren en namens de regering haar verontschuldigingen aan de vereniging van journalisten in het bijzondere en het Surinaamse volk als geheel aan te bieden voor dit incident.

ShareTweetSend

Meer berichten

Verbazing
Suriname

Onverwachte aankondiging van mogelijke nationale vrije dag leidt tot verbazing en irritatie

Bloeddrukmeter
Gezondheid

Onderzoeker merkt dat bloeddrukcontrole in Suriname vaak wordt uitgesteld

natio svb voetbal geld wk
Sport

WK deelname Natio levert miljoenen dollars op

groenten markt landbouwers
Suriname

Unie van Groentenhandelaren en Agrariërs waarschuwt voor verliezen door ad-hoc vrije dagen

[Aggregator] Downloaded image for imported item #420763
Suriname

Hoe staat het met het Suralco geld? Afstemming over fonds voor getroffen gemeenschappen

natio 4
Sport

Ex-president moedigt spelers en volk aan: We tan kraka Natio baka

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws