• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Startsein financiering rehabilitatie drinkwaterinstallatie Klaaskreek gegeven

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
7 september 2022 05:00
in Nieuws
water

GFC NIEUWSREDACTIE- Mark Berman, de Canadese ambassadeur voor Suriname en Guyana, heeft zich georiënteerd te Klaaskreek in het district Brokopondo.

Tijdens dit oriëntatiebezoek dat tezamen met Margaret Jones Williams, Deputy Resident Representative van de UNDP is afgelegd, is de in gebruik zijnde waterbron alsook de drinkwaterinstallatie geïnspecteerd.

Met de inspectie is tevens het startsein gegeven voor de financiering van het rehabilitatieprogramma, ressorterende onder het EnGenDER (Enabling Gender-Responsive Disaster Recovery) project dat door de United Nations Development Programme (UNDP) in Brokopondo wordt uitgevoerd.

Naar zeggen van ambassadeur Berman vloeit dit besluit voor de financiële injectie ten behoeve van de drinkwaterinstallatie te Klaaskreek voort uit het partnerschap tussen de Canadese overheid en de UNDP.

“Canada ondersteunt vanuit haar ontwikkelingsprogramma gemeenschappen onder andere op het vlak van verbeterde klimaatbestendigheid. Dit doet de UNDP ook. Vanwege eerdere projecten is er daarnaast sprake van een band met het gebied”, geeft de ambassadeur aan.

Onder de aanwezigen bevonden zich ook de directeur Water van het Ministerie van Natuurlijke Hulpbronnen (NH), Gonda Asadang, Maverick Boejoekoe, directeur ROS, burgervader van BRokopondo, Ludwig Mendelzoon, SWM Regio Chef distributie binnenland, Joel Joachim en het traditioneel gezag.

Volgens Gonda Asadang wordt met de financiering de drinkwatervoorziening weer opgang gebracht. De directeur ging in op de rol van het vak ministerie; het zorg dragen voor de landelijke drinkwatervoorziening.

“Er zal vanuit de SWM die ook Brokopondo als verzorgingsgebied heeft, samen met het traditioneel gezag worden uitgekeken naar een nieuwe locatie voor de drinkwaterinstallatie”, zegt de directeur. Zij geeft aan dat vanwege de eerdere overstroming te Brokopondo ook de bronnen en drinkwaterinstallatie te Klaaskreek zijn ondergelopen.

Bekijk ook:

Politie houdt twee verdachten aan na diefstal van aluminiumonderdelen in Houttuin

‘Nederlands model met handhavers kan de Surinaamse politie ontlasten’

Middels het EnGEnDER project zullen de rehabilitatiewerkzaamheden om te komen tot duurzame drinkwatervoorziening ten uitvoer worden gebracht.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Verdachten hebben gezamenlijk 14 vonnissen op hun naam staan.
Suriname

Politie houdt twee verdachten aan na diefstal van aluminiumonderdelen in Houttuin

Meer toezicht op straat: is een Surinaams boa systeem een optie? Foto: voertuig Nederlandse handhaving
Nederland

‘Nederlands model met handhavers kan de Surinaamse politie ontlasten’

Onderwijsveld bespreekt uitdagingen en verbeterpunten tijdens evaluatiebijeenkomst
Suriname

Schoolleiders blikken terug op onderwijsjaar en werken aan verbeteringen voor nieuw schooljaar

Mensenrechten vragen om dialoog, onderwijs en maatschappelijke bewustwording.
Suriname

Suriname zoekt balans tussen tradities en internationale mensenrechtennormen

SRD 90 miljoen voor zonnepanelen
Suriname

Hakrinbank lanceert zonne-energiefinanciering en AI-opleiding tijdens 90-jarig jubileum

Voorbereidingen India Day 2026 centraal tijdens bezoek aan Nickerie.
Suriname

India en Suriname zetten in op verdere versterking van culturele banden

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws