• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Sport en kunst smelten samen tijdens inclusieve sportdag voor kinderen met beperking

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
1 augustus 2025 08:50
in Nieuws
sport en kunst kinderen met een beperking

De sportdag voor kinderen met een beperking, georganiseerd door de Ilonka Elmont Foundation, vond plaats op het terrein van Sportvereniging Oase en is een groot succes geworden.

De leerlingen van de Mytylschool, Louis Brailleschool en Mr. Huber Stichting/ Hubstina deden enthousiast mee aan alle spelletjes die door de coaches van de Ilonka Elmont Foundation waren uitgezet.

Aan deze sportdag, die ook deze keer in samenwerking met het Fonds Kind & Handicap en het Bureau Speciaal Onderwijs werd georganiseerd, namen ook de Nederlandse ambassadeur Walter Oostelbos en kickbokser Domelzo Schet deel. Oostelbos en Schet genoten zichtbaar van de activiteiten.

Het was de vijfde keer dat de Nederlandse ambassadeur aanwezig was bij een activiteit van de foundation. “Het is elke keer weer leuk. Het is heel speciaal en ik ben erg dankbaar dat ik dit weer heb mogen doen,” aldus Oostelbos.

Ook Schet zal deze dag niet snel vergeten. De vechter houdt van kinderen en is blij dat hij hen een mooie ervaring heeft kunnen bezorgen.

Een bijzonder mooi moment tijdens de sportdag was de kleine tentoonstelling die gelijktijdig plaatsvond. Het was een prachtig voorbeeld van hoe sport en cultuur naadloos in elkaar kunnen overvloeien.

Het kunst- en cultuurproject Unity for Suriname van Filling Pieces, in samenwerking met de Ilonka Elmont Foundation en G-ArtBlok van George Struikelblok, werd na een intensief acht weken durend programma afgesloten.

Tijdens de tentoonstelling werden de kunstwerken gepresenteerd die de kinderen van de Mr. Huber Stichting/Hubstina en de Louis Brailleschool hadden gemaakt.

Mis dit niet:

Geld cadeau uit Suriname is niet altijd belast in Nederland

Met kleinkind naar Suriname reizen vraagt ook om toestemming

Het project, uitgevoerd door George Struikelblok en Angela Salmo, bood de kinderen een creatieve manier om zich te uiten en hun talenten zichtbaar te maken.

Ook projectmanager Tirzah Robles de Medina en Ilonka Elmont blikken tevreden terug. “Er waren enkele uitdagingen, maar het team was ervaren en creatief genoeg om oplossingen te vinden,” aldus Ilonka Elmont. “En dat geeft veel voldoening,” vult Robles de Medina als slot aan.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

geld valuta euro
Lifestyle

Geld cadeau uit Suriname is niet altijd belast in Nederland

KLM vliegtuig schiphol airport
Lifestyle

Met kleinkind naar Suriname reizen vraagt ook om toestemming

Bestuurder probeert te vluchten na ontdekking vuurwapen en ruw goud.
Suriname

Revolver, 33 scherpe patronen en ruw goud aangetroffen bij controlepost Klaaskreek

Indiase ambassadeur neemt afscheid van president Simons na diplomatieke missie in Suriname
Suriname

Indiase ambassadeur neemt afscheid van president Simons na diplomatieke missie in Suriname

Surinaamse ambassadeur benadrukt belang van behoud Marroncultuur
Nederland

Surinaamse ambassade in Nederland viert Marrondag met rituelen, dialoog en culturele optredens

Illustratiefoto.
Nederland

Liefde uit Nederland eindigt in bedreiging en mishandeling

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws