• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

SPB-voorzitter Atompai: politiek bemoeilijkt heel veel binnen het korps

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
30 april 2022 02:00
in Nieuws
bevorderingen korps politie suriname

GFC NIEUWSREDACTIE- Politiebondsvoorzitter Milando Atompai concludeert dat het beeld dat er binnen het korps bestond veranderd, maar dat de politiek heel veel bemoeilijkt.

“Er zijn een heleboel dingen die spelen, maar politiek maakt dat ding moeilijk. Super moeilijk. U zult zien dat mensen hoofddeksels ruilen. Mensen zullen hier hoofddeksels van anderen lenen, omdat zij niet hebben. En de politiebond blijft elke dag vragen. Ze kunnen niet zeggen dat wij geen gelijk hebben.”

Atompai sprak vrijdag bij de bevordering van meer dan driehonderd politieambtenaren van het Korps Politie Suriname.

Los van alle kritiek had Atompai ook een goed woord over de situatie. Hij stelt dat de leeftijd van de onderofficieren in vergelijking met enkele jaren geleden veel lager ligt. Hiermee is bewezen dat er op veel jongere leeftijd hogere functies worden bekleed. Het toont volgens de vakbondsman aan dat er sprake is van mogelijkheden voor snelle doorgroei en ontwikkeling van vooral het jonger personeel, die een leidinggevende positie kunnen aanvaarden.

Waarnemend korpschef Ruben Kensen stelt dat de bevorderingen een bekroning zijn voor al het harde werk dat de manschappen hebben verzet. Hij accentueert dat de huidige korpsleiding niet zal rusten, voordat alle rechtspositionele belangen van de collega’s zijn behartigd. De politiebaas verklapt ook trots te zijn op de collega’s. Hij heeft de oproep gedaan dat alle collega’s integer blijven en het korps op handen dragen.

Minister Kenneth Amoksi van Justitie en Politie zegt te hopen dat er met de bevorderingen een aanvang is gemaakt met het inhalen van de jarenlange achterstand.

Het gaat om 321 bevorderingen. 14 majoors zijn bevorderd tot onder inspecteurs, 15 brigadiers tot onderinspecteur, 13 brigadiers tot majoor en 279 politieambtenaren eerste klasse tot brigadier.

Amoksi zegt dat de korpsleden het verdienen, omdat zij zich keihard hebben ingezet voor de dienst en de gemeenschap.

Mis dit niet:

Een erfenis uit Suriname blijft bij een scheiding niet altijd privé

Newmont Merian bereikt mijlpaal van vier miljoen ounce goudproductie

De bewindsman heeft aangegeven dat deze verworvenheid te danken is aan de inzet van het Interim-Management Team en de nieuwe korpsleiding.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

date koppel relatie valentine liefde date
Lifestyle

Een erfenis uit Suriname blijft bij een scheiding niet altijd privé

Merian genereerde volgens Newmont US$ 6,63 miljard aan inkomsten.
Suriname

Newmont Merian bereikt mijlpaal van vier miljoen ounce goudproductie

KLM Boeing 777 op Schiphol
Lifestyle

‘Lang verblijf in Suriname kan Nederlanders in 2026 geld kosten op hun pensioen’

Economische en maatschappelijke vraagstukken centraal bij ontmoeting Rusland en Jansen.
Suriname

VP Rusland bespreekt samenwerking tussen Suriname en Curaçao met waarnemend gouverneur

Bedrijfsleven vraagt om meer praktijkgericht onderwijs en leerwerkplekken.
Suriname

VSB en ASFA pleiten voor sterkere aansluiting tussen onderwijs en arbeidsmarkt

Olie- en gasontwikkeling vergroot belang van beroepsonderwijs in Suriname en Guyana.
Suriname

Suriname en Guyana staan voor dezelfde uitdaging: voldoende vakbekwaam personeel opleiden

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws