• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Sonny Khoeblal: Suriname investeert miljoenen in systemen die niets produceren

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
26 oktober 2025 09:00
in Suriname
PZTCW surinam airways airbus

De PZ-TCW tijdens één van haar laatste landingen op Schiphol.

Voormalig assistent luchtverkeersleider Sonny Khoeblal trekt aan de bel over wat hij noemt de “negatieve Return on Investment” van sommige nationale instellingen, waaronder De Nationale Assemblee en Surinam Airways (SLM).

Volgens Khoeblal pompt Suriname maandelijks enorme bedragen in structuren die weinig tot geen waarde creëren voor de samenleving.

Khoeblal wijst erop dat de 51 leden van De Nationale Assemblee gezamenlijk meer dan SRD 6,6 miljoen per maand aan salarissen ontvangen, terwijl de bevolking zwaar gebukt gaat onder oplopende prijzen en toenemende armoede.

“Het parlement vergadert, ruziet en geniet privileges, terwijl het land geen zichtbare vooruitgang boekt. Volgens de Bean Theory stoppen we er meer ‘beans’ in dan dat eruit komt,” aldus Khoeblal.

Ook bij Surinam Airways ziet hij volgens eigen zeggen een inefficiënt en verliesgevend systeem. De luchtvaartmaatschappij ontvangt naar schatting rond de USD 2 miljoen subsidie per maand, beschikt slechts over twee Boeing 737-800’s en één A340-600 op ACMI-basis, terwijl de schuldenlast meer dan USD 150 miljoen bedraagt.

Khoeblal pleit voor een fundamentele herstructurering van SLM, bijvoorbeeld door de toepassing van Admin Tech en begeleiding van luchtvaartexpert Tomas Chlumecky.

“De huidige aanpak houdt een dood systeem kunstmatig in leven. Zonder ingrijpen glijdt SLM verder af richting Non-Existence en Liability,” stelt hij.

In plaats van verliesgevende structuren te blijven financieren, roept Khoeblal op te investeren in productieve sectoren met exportpotentieel.

Als voorbeeld noemt hij de creatieve industrie: “Investeer in honderd muziekartiesten met internationale potentie. Zij kunnen binnen twee jaar buitenlandse valuta genereren, werkgelegenheid creëren en Suriname wereldwijd op de kaart zetten. Dat is echte ROI: creatie, export, valuta, trots.”

Khoeblal benadrukt dat Suriname alleen kan overleven wanneer de focus verschuift naar het creëren van waarde. “Parlement, staatsbedrijven en ministeries moeten afgerekend worden op productie en resultaat — niet op aanwezigheid of status. De Bean Theory leert: wat geen waarde toevoegt, verdwijnt.”

ShareTweetSendSend

Meer berichten

telefoon bellen smartphone
Lifestyle

Sommige Surinamers kiezen voor een Nederlands accent om intelligenter over te komen

dollar inflatie
Suriname

CBvS-cijfers zijn alarmbel: Suriname en SLM moeten uit ‘effect’ komen

babymelk voeding
Gezondheid

Onduidelijkheid over babymelk in Suriname na terugroepacties in Europa

sozavo sociale zaken
Suriname

Regering ondersteunt opvanginstellingen bij jubileum Sozavo

verkeersongeval
Suriname

Bromfietser ernstig gewond na aanrijding met grader in Nickerie

kuilen op weg opgevuld
Suriname

Tijdelijke maatregelen tegen wateroverlast en gevaarlijke kuilen in Albina

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws