• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Somohardjo: Ik ben geen populistische politicus

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
27 januari 2023 12:45 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 07:39
in Nieuws
bronto somohardjo biza

GFC NIEUWSREDACTIE- “Ik ben geen populist, ik wil goed beleid maken en niet alleen maar werken voor de volgende verkiezing”, was het antwoord van BiZa-minister Bronto Somohardjo op de politieke boodschap van DNA-lid Patricia Etnel tijdens de openbare vergadering op 26 januari.

Etnel gaf aan dat het besluit van ‘no work no pay’ de minister waarschijnlijk geen persoonlijk voordeel gaat geven. Somohardjo antwoordde daarop dat hij niet zeker weet of het hem persoonlijk voordeel gaat geven maar hij weet zeker dat het het land wel voordeel gaat geven.

“Ik ben er voor de 85% procent ambtenaren die wel hard werkt, die wel loyaal zijn aan de dienst. Een efficiënte overheid is goed voor heel het land”, aldus de minister.

Hij zegt verder, dat een rapport van de Inter-American Development Bank (IDB) heeft uitgewezen, dat met een inefficiënt ambtenarenapparaat het 220 jaren duurt, voordat je de Binnenlands product (BBP) van het land kan verdubbelen, terwijl als je een goed draaiend ambtenarenapparaat hebt, het 22 jaren duurt voordat je BBP verdubbeld.

Leden van het parlement hebben thans gezegd, dat van de 15 procent van de ambtenaren die zich niet hebben geregistreerd ook ambtenaren zijn die door de politiek zijn thuis gezet.

Volgens Somohardjo gaat er rekening gehouden worden met die ambtenaren die willen werken maar om politieke redenen niet kunnen of mogen werken.

Er gaat geen rekening gehouden worden met ambtenaren, die moedwillig de dienst “dokken” en denken de overheid slim af te zijn.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

[Aggregator] Downloaded image for imported item #435692
Suriname

Overheid in gesprek met bewoners Mariënburg over grondkwesties

bacoven smotthie
Suriname

Erfelijke maagaandoening mogelijk oorzaak overlijden 19-jarige jonge vrouw

[Aggregator] Downloaded image for imported item #435704
Suriname

Surinaamse Moslim Associatie in gesprek met president over maatschappelijke rol

[Aggregator] Downloaded image for imported item #435702
Suriname

Vereniging Arya Diwaker bespreekt maatschappelijke knelpunten met president

ikben rusland
Suriname

Vicepresident ondertekent pledge voor integraal kinderbeleid

illegale handel papatam
Suriname

Controle bij aanlegsteiger Papatam legt informele handel en misstanden bloot

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws