• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Situatie in Suriname helemaal niet zo dramatisch als gedacht

R. Pinas door R. Pinas
1 februari 2024 10:00
in Opinie
paramaribo suriname1

In de hedendaagse berichtgeving wordt Suriname vaak afgeschilderd als een land waar chaos en wanorde de overhand hebben. Echter, een kritische blik op de feiten onthult een heel ander beeld.

In vergelijking met zijn buren en vele andere landen in de derde wereld, staat Suriname er relatief goed voor.

In Suriname kan men nog steeds veilig over straat lopen. Je wordt er hooguit beroofd. Dat is iets wat je tenminste kunt navertellen.

Hetzelfde geldt echter niet voor buurlanden zoals Brazilië, Guyana, en iets verderop in het Caribisch gebied, Trinidad. De misdaadcijfers liegen er niet om.

Het feit dat Suriname een kleine gemeenschap heeft, geeft een vertekend beeld van de misdaadsituatie. In werkelijkheid is het minder ernstig dan vaak wordt voorgesteld.

Hoewel corruptie een wereldwijd verschijnsel is en ook Suriname hiermee te maken heeft, is de omvang en ernst ervan bescheiden in vergelijking met landen als Thailand.

Dit wordt duidelijk in programma’s zoals ‘Opgelicht in het buitenland’ van Kees van der Spek, waar extreem hoge niveaus van corruptie worden onthuld. In Suriname word je niet gedwongen om met geld op zak politieagenten om te kopen om uit de gevangenis te blijven

Ook qua gezondheidszorg is er reden tot optimisme. Waar men in Nederland maanden kan wachten op een specialistische afspraak, kan men in Paramaribo vaak binnen enkele dagen terecht tegen een relatief kleine betaling in euro’s.

Wat betreft de positie van vrouwen staat Suriname ook sterk. In vele landen kunnen vrouwen niet veilig hun dagelijkse boodschappen doen, terwijl dit in Suriname meestal geen punt van zorg is.

Het is tijd dat we de situatie in Suriname in perspectief plaatsen en erkennen dat, hoewel er ruimte voor verbetering is, het land het in vele opzichten beter doet dan vaak wordt aangenomen.

Laten we bouwen op de krachten van Suriname en samenwerken aan de uitdagingen, in plaats van ons te richten op negativiteit en misvattingen.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

suriname paramaribo pompstation benzine olie gasoline
Opinie

Dure benzine in Suriname en toch geen prijsbewust gedrag zoals in Nederland

zwervers republic bank suriname paramaribo
Opinie

Tijd voor serieuze aanpak van hygiëne onder daklozen in Paramaribo

suriname i love su
Opinie

Wanneer worden we wakker Suriname?

politie kps beediging
Opinie

De moderniseringsparadox binnen de Surinaamse politie

lgbt transgender
Opinie

Het homohuwelijk is niet waar het echt om draait

verkeer fietspad suriname paramaribo bord
Opinie

Asociaal rijgedrag eist levens in Suriname

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws