• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

‘SDG’s zullen zorgen voor meer ontwikkeling in ons land en zijn daarom heel belangrijk’

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
8 juli 2022 09:00
in Nieuws
sdg global goals

GFC NIEUWSREDACTIE- In navolging van de Commissie Duurzame Ontwikkelingsdoelen (SDG Commissie) is ook het SDG Platform in het leven geroepen.

Het platform kent een ruime nationale vertegenwoordiging met representanten van ngo’s, het bedrijfsleven en het korps der districtscommissarissen. Verder zijn ook inheemse en tribale organisaties vertegenwoordigd.

“Het doel van de SDG’s is om een leidraad te vormen in het nationaal en internationaal beleid van Suriname”, zei minister Albert Ramdin van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking (BIBIS), die het platform installeerde.

De bewindsman merkt op dat er meer voorlichting rond de SDG op gang moet komen. Het is de bedoeling om de SDG-doelen te realiseren en vervolgens te rapporteren.

Volgens hem moeten alle ministeries de SDG’s opnemen in hun programma en aandacht eraan besteden zoals dat reeds gedaan is in het Meerjaren Ontwikkelings Programma (MOP).

De BIBIS-topman geeft aan dat de SDG’s voor meer ontwikkeling zullen zorgen in ons land en daarom heel belangrijk zijn.

De leden die deel uitmaken van het SDG Platform zijn: Ambassadeur Angelic del Castilho (Voorzitter Nationale SDG Commissie), Jacinta Jong a Lock-Dundas (NGO’s), DC Shafiek Gulaman (Deken der DC’s), Max Ooft (VIDS), Felicity Fraser (KAMPOS), Gerard den Dekker (VSB) en Rafaela Doest (NIMOS).

Lid den Dekker, die blij is met de benoeming van het SDG Platform, geeft aan dat het platform een vertegenwoordiging is van de private en publieke sector en maatschappelijk middenveld.

Mis dit niet:

Suriname richt taskforce op voor gezamenlijke aanpak van corruptie

Tankwagens leveren nooddrinkwater aan gemeenschap Bigiston

Hij benadrukt dat middels dit platform er een positieve bijdrage geleverd kan worden om de 17 SDG’s overal in de samenleving te brengen. Hij ziet deze 17 Duurzame Ontwikkelingsdoelen als de 17 bouwstenen voor een duurzame, economische, sociale, maatschappelijke en ecologische ontwikkeling.

Het platform wil een brede beweging opzetten om de SDG zo breed mogelijk te verkondigen in de gemeenschap. “Dit moet zorgen voor de ontwikkeling van ons land. Het echte werk begint nu”, aldus lid den Dekker.

De plannen en de prioriteiten hiervoor zullen verder in nauwe samenwerking uitgewerkt worden met BIBIS.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Nieuwe taskforce richt zich op preventie, opsporing en vervolging van corruptie.
Suriname

Suriname richt taskforce op voor gezamenlijke aanpak van corruptie

Bigiston blijft afhankelijk van nooddrinkwater tijdens aanhoudende droogte.
Suriname

Tankwagens leveren nooddrinkwater aan gemeenschap Bigiston

Financieringsmogelijkheden centraal tijdens informatiebijeenkomst Altona
Suriname

Finabank presenteert 7%-kasreserveregeling tijdens bijeenkomst over Altona

baby voeten
Suriname

Baby van zes weken overleden in auto: politie bevestigt bestaande hartaandoening

Verdachte aangehouden na bedreiging en vernieling langs Rijsdijkweg.
Suriname

Man (30) bedreigt automobilist met de dood en verzet zich bij aanhouding

Suriname zet stap naar betere bescherming van kinderen over de grens.
Suriname

Suriname keurt vier Haagse kinderbeschermingsverdragen goed: wat verandert er voor kinderen en ouders?

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws