• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Schoon drinkwater voor Marrongemeenschappen Kraka en Marshallkreek

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
7 augustus 2021 16:01
in Nieuws
water waterkraan

GFC NIEUWSREDACTIE- De launch van het regenwater opvang (RWH) project “Enhancing access to drinking water for the Maroon communities alongside the Afobaka road between Kraka and Marshallkreek” in het district Brokopondo in Suriname is een project door de overheid ontwikkeld om invulling te geven aan SDG-doelstelling 6, schoon en veilig drinkwater voor eenieder.

De financiële middelen zijn beschikbaar gesteld door de Caribbean Development Bank (CDB) onder het Basic Needs Fund Trust 9th Programme (BNTF-9).

Het doel is om toegang te verschaffen tot schoon en veilig drinkwater voor 57 huishoudens in de Marrongemeenschappen langs de wegstrekking tussen Kraka en Marshallkreek, gedurende de regen – en droge tijd.

BEKIJK OOK MEER GFC NIEUWS: Zwangere vrouw overlijdt na slangenbeet maar kindje in baarmoeder overleeft operatie

De coördinatie van het project wordt gezamenlijk uitgevoerd door het ministerie van Regionale Ontwikkeling en Sport en haar werkarm Stichting Fonds Ontwikkeling Binnenland (Stichting FOB).

In samenwerking met de Stichting Arbeid Mobilisatie en Ontwikkeling (SAO) zal er een ‘on the job’ vak training verzorgd worden aan de gemeenschap in de bouw, installatie en reparatie van de regenwateropvang systemen.

Daarnaast zal Stichting FOB een training community empowerment verzorgen aan de gemeenschap middels educatie en bewustwording, monitoring en evaluatie.

BEKIJK MEER GFC NIEUWS: KLIK HIER

ShareTweetSend

Meer berichten

hiv aids
Lifestyle

Bezorgde burgers over hiv-besmettingen: “Stop met veroordelen, begin met begrijpen”

Zwaailicht politie
Suriname

Politie in paraatheid na ontsnapping arrestante in moordzaak Brokopondo

srefidensi marathon
Suriname

5000 deelnemers klaar voor nationale Srefidensi-loop

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws