• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

“Santokhi’s uitblijvende felicitatie voedt speculaties over VHP-omkopingsstrategie”

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
8 juni 2025 08:00
in Suriname
Somohardjo Bronto

In de nasleep van de verkiezingen van 25 mei doen verontrustende berichten de ronde over pogingen tot omkoping van recent gekozen leden van De Nationale Assemblée (DNA), Ressortraad (RR) en Districtsraad (DR).

Volgens bronnen binnen politieke kringen zouden exponenten van een gevestigde partij miljoenenbedragen aanbieden om het stemgedrag te beïnvloeden tijdens de verkiezingen van de nieuwe parlementsvoorzitter, president en vicepresident.

Hoewel namen niet expliciet worden genoemd, wijzen insinuaties in de richting van de VHP. Het uitblijven van een officiële reactie of afstand van deze geruchten vanuit de partij voedt de onrust.

President Chan Santokhi, tevens voorzitter van de VHP, verklaarde onlangs dat hij pas felicitaties zal uitspreken aan de NDP en hun presidentskandidaat Jennifer Geerlings-Simons zodra er daadwerkelijk een nieuwe president is gekozen. Deze opmerking wordt door delen van de samenleving als onnodig polariserend ervaren.

Politiek leider van Pertjajah Luhur (PL), Bronto Somohardjo, trekt parallellen met de politieke episodes van 1996 en 2010, waarin gekozen volksvertegenwoordigers tegen partijdiscipline in stemden.

Destijds bleef onduidelijk of er sprake was van financiële beïnvloeding, maar nu circuleren geruchten over directe benaderingen en betalingen.

Somohardjo spreekt zijn bezorgdheid uit over de situatie. “Er zijn duidelijke afspraken gemaakt binnen de nieuwe alliantie van zes partijen. Wij vormen een stabiele as samen met de NPS, BEP en A20,” aldus Somohardjo.

Over de ABOP is hij terughoudender: “In 2010 hebben we gezien dat gemaakte afspraken niet door iedereen werden nageleefd. Dat stemt tot waakzaamheid.”

Mis dit niet:

Kansengezinnen ontbreken in Surinaams beleid: gemiste kans voor Local Content en SROI

Analist ziet oplossing in Surinaamse experts uit Nederland

De samenleving kijkt met argusogen toe hoe het democratisch proces zich ontvouwt. “We moeten uiterst waakzaam zijn voor elke poging om de volkswil te manipuleren,” stelt Somohardjo. “Zonder transparantie en politieke volwassenheid raakt de legitimiteit van onze instituties ernstig beschadigd.”

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

De gezinnen met de minste kansen dreigen achter te blijven.
Suriname

Kansengezinnen ontbreken in Surinaams beleid: gemiste kans voor Local Content en SROI

vliegen reizen vliegtuig passagier
Nederland

Analist ziet oplossing in Surinaamse experts uit Nederland

De organisatie van Copa Pertjajah bereidt zich voor op de tweede editie van het 6x6-toernooi. Foto: Pixabay
Sport

Copa Pertjajah maakt zich op voor tweede editie voetbaltoernooi met 48 teams

Brandweer blijft alert op mogelijke nasmeulende resten.
Suriname

Situatie op vuilstortplaats Ornamibo stabiel, voorzorgsmaatregelen opgeheven

Personeelsadministratie Justitie onder de loep.
Suriname

Justitie en Veiligheid start trainingen voor uniforme afhandeling personeelszaken

Longarts Gopie. Foto: CDS
Gezondheid

Longarts Gopie: Brandrook, fijnstof én Saharastof vormen gezondheidsrisico

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws