• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Santokhi wil ordening houtsector

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
7 september 2022 00:00
in Nieuws
hout boom houtkap

GFC NIEUWSREDACTIE- Aan de ene kant moeten we ons bos beschermen en behouden voor het garanderen van onze carbon negatieve status. Dit omdat we daaraan moeten gaan verdienen. Aan de andere kant hebben we de houtproductie en bewerking die gestimuleerd moeten worden ter verhoging van de inkomsten”, zegt president Chandrikapersad Santokhi.

Het staatshoofd heeft op 6 september een presidentiële taskforce ingesteld voor het formulieren van beleid en adviezen. Dit met het oog op ordening van de houtsector en het optimaal benutten van mogelijkheden die de sector biedt.

De commissie zal zich onder andere buigen over het gedeeltelijk of zelfs volledig stopzetten van de export van rondhout. De werkgroep is samengesteld om binnen drie maanden beleid te ontwikkelen voor de sector.

Het bos behouden is voor de regering van cruciaal belang daar zij carbon credits wil genereren om hiermee te verdienen. Het vernieuwde beleid is bedoeld voor een duurzaam bosbeheer en het tegengaan van illegale houtkap.

De president ziet met de stopzetting van de export van rondhout meer een stimulans voor meer lokale productie, werkgelegenheid en inkomstenverhoging voor ondernemers.

De taskforce wordt voorgezeten door Pretab Bissumbhar en zal de regering moeten voorzien van adviezen omtrent uitgifte of verlenging van concessies.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

perceel trens goot suriname
Suriname

Nalatige perceeleigenaren kunnen hun eigendom kwijtraken

vliegen reizen
Lifestyle

Surinamers riskeren Europees inreisverbod bij schijnhuwelijk

regionaal ziekenhuis rzw
Suriname

Minister Misiekaba wil af van ‘wurgcontract’ bij Regionaal Ziekenhuis Wanica

adhin
Suriname

Voorzitter Adhin dient Verklaring van Inkomen en Vermogen in bij Anti-Corruptie Commissie

rgd 1
Suriname

RGD-gelden uitbetaald, bond houdt acties aan tot volledige betaling

voetbal
Sport

Belgische club KFC Eksel doneert meer dan 200 voetbaluniformen aan Suriname

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws