• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Santokhi vraagt OAS om ondersteuning klimaatfinanciering

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
17 september 2022 07:00
in Nieuws
Santokhi vraagt OAS om ondersteuning klimaatfinanciering

GFC NIEUWSREDACTIE- CARICOM-voorzitter Chandrikapersad Santokhi heeft de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS) om ondersteuning gevraagd om haar invloed aan te wenden voor klimaatfinanciering voor ontwikkelingslanden.

Hij nam Suriname als voorbeeld van de regio, die tot de top 10 landen behoort, die direct bedreigd wordt door de stijgende zeespiegel. “Ondanks dit feit heeft Suriname, als land met een hoog bos en lage ontbossing (HFLD), een aanzienlijke bijdrage geleverd aan de beperking van de klimaatverandering, zelfs vóór het bestaan van de multilaterale milieuovereenkomsten”.

Santokhi wees erop dat het behoud van ons tropisch woud om de effecten van klimaatsverandering te beperken, niet onderschat moeten worden.

De CARICOM-voorzitter benadrukte ook dat voor klimaatfinanciering extra politieke wil en inzet nodig is. “Om onze bossen duurzaam te behouden, ten voordele van de gehele mensheid, is het van eminent belang dat de internationale gemeenschap de belofte die ze hebben gedaan, omzet in tastbare actie”, aldus de CARICOM-voorzitter.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

gfc discover
Suriname

GFC Nieuws Suriname nu ook te volgen via Google Discover

PL Volkswinkel
Suriname

Slecht weer en wateroverlast houden bezoekers niet weg van PL-centrum

vrouw dame amsterdam nederland toerisme
Lifestyle

Verhuizen naar Nederland maakt Surinamers niet automatisch intelligenter

adhin en indiase
Suriname

Suriname kijkt opnieuw naar India als strategische partner voor ontwikkeling

reizen koffer paspoort
Suriname

Suriname zet in op toegankelijkere e-paspoortdiensten voor burgers in buitenland

Wateroverlast regen buien
Suriname

Wateroverlast in Suriname niet alleen schuld van de VHP, zegt waarnemer

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws