• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Santokhi tijdens Holika Dahan: diepe crisis voorbij

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
19 maart 2022 01:00
in Nieuws
geld munten schuld crisis

GFC NIEUWSREDACTIE- “Ik wil u allen vragen om alles wat niet goed is achterwege te laten en een beter mens te worden, een nieuw mens met veel positieve energie. Dat is de bedoeling van vandaag”.

Zo sprak president Chandrikapersad Santokhi van Suriname bij de Holika Dahan, symbolische verbranding van Holika, op 17 maart op het complex van de Stichting Sanstha Dhruva Samaadj te Lelydorp.

De voorzitter Djawala Bhagwandien en ondervoorzitter Jagat Nanpersad hebben samen met de president de Holi-boodschap overgebracht aan de aanwezigen op het centrum.

De Holika-verbranding symboliseert de overwinning van het goede op het kwade. Het Phagwafeest is de aankondiging van het lenteseizoen, het symboliseert de overgang naar een nieuwe seizoen waar wij als vernieuwde mens door het leven gaan zonder negatieve energie.

De president legde tijdens zijn boodschap het verband tussen de betekenis van het Holi-feest en de crisis, die Suriname als land heeft meegemaakt. Na anderhalf jaar regeren, stelt het staatshoofd, dat deze diepe crisis is overwonnen.

“Nu gaan we naar stabiliteit en daar waar het volk heeft geleden, krijgt het volk terug van de regering in de vorm van ondersteuning en verhogingen van sociale bijstand en de salarissen”, zei het staatshoofd.

De president riep zijn gehoor op om in eenheid het land verder op te bouwen.

“Laten we als Surinamers eensgezind werken naar de andere fase van onze ontwikkeling, met de gedachte en energie van Paghwa en met het vuur dat verlichting mag brengen in Suriname en het pad mag verlichten voor ons allemaal. Met deze vernieuwing in gedachten zullen wij betere tijden tegemoet komen”, zegt het staatshoofd.

Mis dit niet:

‘Onnodig gebruik van mistlampen in Suriname moet harder worden aangepakt’

Vijf verdachten aangehouden voor diefstal uit auto van politieman in Nickerie

Stichtingsvoorzitter Bhagwandien sprak zijn dank uit aan een ieder die een bijdrage heeft geleverd aan de renovatie van het gebouw van Sanstha Dhruva Samaadj. Vanuit het centrum worden er op regelmatige basis gemeenschapsprojecten uitgevoerd.

Jaarlijks wordt er op het terrein een dag voor Paghwa de Holika-verbranding gehouden. Hij is de president zeer erkentelijk voor zijn bereidwilligheid om de Holi-boodschap met de leden en de gemeenschap van Lelydorp te delen.

Na de toespraken is de president samen met de leden van de stichting en bewoners uit de buurt, onder begeleiding van een pandit, overgegaan tot de traditionele handelingen rond de Holika Dahan.

Rijst dat het kwade symboliseert, werd op de stapel gegooid en vervolgens aangestoken. Na de verbranding werd onder de gemeenschap onderling de Holi-boodchappen uitgewisseld en tradioneel muziek afgespeeld.

De ondervoorzitter heeft daarbij ook zijn boodschap met de samenleving gedeeld. “Laten wij het kwade achterwege laten en het goede in ons houden”, hiermee wenst de gehele Dhruva Samaadj Stichting de samenleving een vrolijke Phagwa toe.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

verkeer kruispunt suriname paramaribo
Suriname

‘Onnodig gebruik van mistlampen in Suriname moet harder worden aangepakt’

Mobiele telefoon van politieman teruggevonden bij verdachte
Suriname

Vijf verdachten aangehouden voor diefstal uit auto van politieman in Nickerie

Vader zou dochter van vijf hebben meegenomen en met de dood hebben bedreigd.
Suriname

Politie onderzoekt melding van bedreiging van vijfjarig kind

Jarbandhan, Kasdjo en Lalmahomed vragen dringende steun voor ouderen.
Suriname

DNA-leden vragen regering om dringende maatregelen voor financieel kwetsbare ouderen

stad paramaribo onderwater overstroming suriname 1
Lifestyle

KIVC pleit voor invoering van ‘SR-Alert’ om Surinamers via hun telefoon te waarschuwen bij gevaar

Suriname wil ook visumprocedures voor gewone reizigers versoepelen
Suriname

Surinaamse diplomatieke en dienstpaspoorthouders vanaf 2027 visumvrij naar Benelux

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws