• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Santokhi heeft ABOP en PL niet meer nodig, vermoedt analist

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
5 december 2024 11:00
in Suriname
Ontslag vaarwel afscheid uit elkaar

Suriname-analist Pinas heeft tegenover GFC Nieuws zijn sterke vermoeden uitgesproken dat president Chan Santokhi zich al voorbereidt op een mogelijke coalitie met de Nationale Democratische Partij (NDP) van Jenny Simons na de komende verkiezingen.

Volgens Pinas lijkt het erop dat Santokhi ervan uitgaat dat de VHP en de NDP samen een meerderheid zouden kunnen vormen, wat hem meer ruimte geeft om nu minder rekening te houden met de belangen van zijn huidige coalitiepartners ABOP en PL.

De analist wijst erop dat Santokhi’s huidige houding richting de ABOP van Ronnie Brunswijk en de PL van Paul Somohardjo suggereert dat hij deze partijen niet meer als essentieel ziet voor een volgende regering.

“Het lijkt erop dat Santokhi al verder kijkt dan de huidige samenwerking. Hij neemt afstand van de wensen van zijn coalitiepartners omdat hij denkt dat hij hen niet meer nodig zal hebben,” aldus Pinas.

Als de VHP en de NDP inderdaad een meerderheid behalen, zou dit een ingrijpende verschuiving betekenen in het politieke landschap van Suriname.

De waarnemer wijst er echter dat het nog speculatief is en dat de uitkomst van de verkiezingen uiteindelijk doorslaggevend zal zijn. “Maar Santokhi’s strategie lijkt duidelijk,” concludeert hij.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

afval gooien uit raam auto
Lifestyle

Waarom sommige mensen in Suriname zich niets aantrekken van rommel in hun buurt

Mobiel apps
Suriname

Appende automobilist met hoge snelheid gesignaleerd op drukke Thurkowstraat

Anamoestraat in Paramaribo
Suriname

Anamoestraat groeit uit tot bruisend uitgaanscentrum voor Latijns-Amerikaanse gemeenschap

Simons met verpleegkundigen
Gezondheid

President Simons belooft structurele aanpak voor problemen bij Academisch Ziekenhuis Paramaribo

surinam airways slm zanderij johan adolf pengel luchthaven
Lifestyle

Wat gebeurt er als een vlucht uit Amsterdam niet kan landen op Zanderij?

Marinus Bee
Suriname

Binnenlandse Zaken ziet af van jaarlijkse feestafsluiting

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws