• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Santokhi eerste Surinaamse staatshoofd bij business event AS/COA

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
22 september 2023 07:30 - Geüpdatet op 23 oktober 2023 13:38
in Nieuws, Suriname
COA

GFC NIEUWSREDACTIE- In de marge van de 78ste Algemene Vergadering in de Verenigde Naties heeft President Chandrikapersad Santokhi als eerste Surinaamse Staatshoofd een handelsevenement van de Americas Society / Council of the Americas (AS/COA) bijgewoond in New York.

Dit event die op 21 september 2023 heeft plaatsgevonden omvat bijeenkomsten exclusief voor leden, en ook openbare forums waar bedrijfsleiders en vooraanstaande beleidsmakers bijeenkomen om de politieke, economische en investeringsvooruitzichten van hun land te bespreken.

Minister Albert Ramdin van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking (BIBIS) en ambassadeur Sunil Sitaldin, de permanente vertegenwoordiger van Suriname bij de Verenigde Naties (VN), hebben het event bijgewoond.

Santokhi heeft na een tête-à-tête met CEO Susan Segal van AS/COA een presentatie gehouden tijdens de handelsbijeenkomst.

Grote bedrijven en investeerders uit de financiële sector, consumentenproducten, energie en mijnbouw, productie, media, technologie en transport werden bemoedigd in Suriname te investeren.

Het staatshoofd heeft in zijn presentatie aangehaald dat Suriname veel mogelijkheden te bieden heeft aan internationale investeerders en rijk is aan natuurlijke hulpbronnen.

Er is volgens president Santokhi genoeg potentie in de verschillende sectoren om duurzame ontwikkeling te kunnen bewerkstelligen ter versterking van de Surinaamse economie.

Hij verwelkomt investeringen in Suriname in het bijzonder in de sectoren landbouw, mijnbouw, handel en toerisme. Daarnaast zijn er grote kansen in de dienstensector.

De ontwikkeling van het bedrijfsleven in Suriname en het scheppen van werkgelegenheid krijgen speciale aandacht van de Surinaamse regering.

De overheid is bereid om gunstige voorzieningen te treffen voor serieuze investeerders. President Santokhi geeft aan dat de groei in de olie- en gassector voor de deur staat en roept investeerders op om niet lang te wachten.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

koffie cafe bar restaurant thee
Lifestyle

Koffiedranken winnen snel terrein in Paramaribo ondanks hoge prijzen

vrouw oud bejaard senior hindoe eenzaam
Lifestyle

Suriname ziet nu ook groeiende eenzaamheid onder ouderen zoals in Nederland

Asfalt
Suriname

SRD 125 miljoen voor aanpak slechte wegen in Suriname

[Aggregator] Downloaded image for imported item #435293
Suriname

KPS en Chinese ambassade zetten in op intensievere samenwerking

sociale media whatsapp
Suriname

Oproep voor gezamenlijke banking-app in Suriname

IMF EFF 117 billion tranche smk mojo 222 sk
Suriname

Surinaamse delegatie naar jaarlijkse voorjaarsvergadering IMF

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws