• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

San Francisco zal de politie toestaan om robots in te zetten die doden

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
1 december 2022 09:49
in Technologie
iller robots

GFC NIEUWSREDACTIE- Toezichthouders in San Francisco stemden dinsdag om de stadspolitie de mogelijkheid te geven om potentieel dodelijke, op afstand bestuurbare robots te gebruiken in noodsituaties – na een emotioneel geladen debat dat verdeeldheid weerspiegelde in het politiek liberale bestuur over steun voor wetshandhaving.

De stemming was 8-3, waarbij de meerderheid ermee instemde om de politie de optie te geven, ondanks sterke bezwaren van burgerlijke vrijheden en andere toezichtsgroepen van de politie.

Tegenstanders zeiden dat de autoriteit zou leiden tot de verdere militarisering van een politiemacht die al te agressief is met arme en minderheidsgemeenschappen.

Supervisor Connie Chan, een lid van de commissie die het voorstel doorstuurde naar de voltallige raad van bestuur, zei dat ze de zorgen over het gebruik van geweld begreep, maar dat “volgens de staatswet we verplicht zijn om het gebruik van deze apparatuur goed te keuren. Dus hier zijn we, en het is zeker geen gemakkelijke discussie.”

De politie van San Francisco zei dat het geen voorbewapende robots heeft en geen plannen heeft om robots met geweren te bewapenen. Maar de afdeling zou robots kunnen inzetten die zijn uitgerust met explosieve ladingen “om gewelddadige, gewapende of gevaarlijke verdachten te contacteren, uit te schakelen of te desoriënteren” wanneer levens op het spel staan, zei SFPD-woordvoerder Allison Maxie in een verklaring.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

jossiekreek staatsolie
Suriname

Staatsolie investeert in uitbreiding en verduurzaming Jossiekreek Operations

GranMorgu-FPSO-Staatsolie-and-Total-team-1392x927
Suriname

Oil & Gas Awareness Session ondersteunt voorbereiding op GranMorgu-project

satelliet
Suriname

Satellietbeelden en drones geven Suriname scherpere blik op ruimte en infrastructuur

vrouw oud computer woonkamer voet
Lifestyle

Suriname leeft op technologisch en digitaal vlak nog alsof het 2015 is

Tesla Diever 112Nederland
Nederland

Dat hypermoderne Tesla zo ‘makkelijk’ in tweeën splijt roept vragen op

Datasur X Car 1200x920
Suriname

Datasur uitgeroepen tot beste ICT- en Datacenter-dienstverlener 2025 van het Caribisch gebied

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws