• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Samenwerking rechtsstaat Suriname-Nederland reeds begonnen

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
8 september 2021 10:00
in Nieuws
santokhi rutte en amoksi

GFC NIEUWSREDACTIE- De samenwerking op het gebied van de Surinaamse en Nederlandse rechtsstaat is reeds aangevangen.

“We zijn al begonnen met de samenwerking binnen de grenzen van de mogelijkheden die er waren”, zegt de Surinaamse president Chandrikapersad Santokhi, doelend op het afgelopen zittingsjaar.

Hij reageert hiermee op een vraag die gesteld is over de samenwerking op het gebied van de rechtsstaat tijdens de persconferentie in verband met het werkbezoek van de Surinaamse regering aan Nederland.

BEKIJK OOK MEER GFC NIEUWS: Aziatische vrouw teleurgesteld omdat haar kindjes niet wit genoeg lijken nadat ze met blanke man kinderen krijgt

De samenwerking op het gebied van grensoverschrijdende criminaliteit is reeds aangescherpt.

“De afgelopen periode hebben we in gevallen waarbij personen die gezocht werden hier in Nederland en die uitgeweken waren naar ons territoir of het territoir van onze buurlanden ervoor gezorgd dat zij teruggebracht zijn naar Nederland, om zich te onderwerpen aan strafrechtelijke onderzoekingen.”

“Aan de andere kant zijn er samenwerkingsvormen tussen het Hof van Justitie, rechterlijke macht en raad voor rechters op het gebied van trainingen en bijstand aan Suriname. Nu wordt het gestructureerd en geïntensiveerd”, zegt president Santokhi.

BEKIJK MEER GFC NIEUWS: KLIK HIER

ShareTweetSendSend

Meer berichten

verdachte
Nederland

Rotterdammer Hugo Ruimwijk gezocht in moordzaak Sherwin Peterhof

zanderij johan adolf pengel luchthaven
Suriname

SATCA viert 60 jaar luchtverkeersleiding in Suriname

surinaamse brouwerij
Suriname

13 jongeren klaar voor duurzame baan in de hospitality sector

Nurseryboulanger
Suriname

De Kleine Nursery & Agroshop groeit uit tot sleutelspeler in groenteplantenteelt

surinaams parlement dna
Suriname

Oud-parlementariër Misiekaba verdedigt initiatiefrecht volksvertegenwoordigers

atletencommissie taekwondo bond
Sport

Surinaamse Taekwondo Associatie voldoet aan IOC-norm met nieuwe Atletencommissie

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws