• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Russische annexatie plaatst de wereld ‘twee of drie stappen’ van kernoorlog

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
1 oktober 2022 01:00
in Nieuws
oekraine rusland poetin conflict

GFC NIEUWSREDACTIE- De verklaring van president Vladimir Poetin over de annexatie van vier regio’s in Oost- en Zuid-Oekraïne markeert het begin van een nieuwe en zeer gevaarlijke fase in de zeven maanden oude oorlog.

Deze is een fase waarvan westerse functionarissen en analisten vrezen dat deze voor het eerst in 77 jaar zou kunnen escaleren tot het gebruik van kernwapens.

Poetin heeft eerder gedreigd zijn toevlucht te nemen tot kernwapens als de doelen van Rusland in Oekraïne worden gedwarsboomd.

De annexatie brengt het gebruik van een kernwapen een stap dichterbij door Poetin een mogelijke rechtvaardiging te geven op grond van het feit dat “de territoriale integriteit van ons land wordt bedreigd”, zoals hij het vorige week in zijn toespraak zei.

Hij hernieuwde de dreiging op vrijdag met een onheilspellende opmerking dat de Amerikaanse atoombombardementen op Hiroshima en Nagasaki een “precedent” hebben geschapen voor het gebruik van kernwapens, in navolging van verwijzingen die hij in het verleden heeft gemaakt naar de Amerikaanse invasie van Irak als een precedent voor de Russische invasie van Oekraïne.

Amerikaanse en westerse functionarissen zeggen dat ze het nog steeds onwaarschijnlijk achten dat Poetin zijn dreigementen zal uitvoeren.

Hoogstwaarschijnlijk, zeggen ze, hoopt hij het Westen ervan te weerhouden steeds geavanceerdere militaire hulp aan Oekraïne te verlenen, terwijl de mobilisatie van nog eens 300.000 troepen Rusland in staat stelt zijn militaire tegenslagen op het slagveld terug te draaien of op zijn minst te stoppen.

Gisteren is de directeur van de kerncentrale van Zaporizja, in Oekraïne, aangehouden door Russische militairen. Ihor Murasjov werd aangehouden op weg van de kerncentrale naar de stad Enerhodar, zegt een functionaris van de centrale in een verklaring.

Mis dit niet:

Een erfenis uit Suriname blijft bij een scheiding niet altijd privé

Newmont Merian bereikt mijlpaal van vier miljoen ounce goudproductie

“Hij is uit de auto gehaald en geblinddoekt in een onbekende richting weggevoerd.” Over het lot van Murasjov is niets bekend, maar zijn verdwijning kan volgens de centrale gevaar opleveren.

De kerncentrale van Zaporizja, de grootste van Europa, is sinds begin maart in handen van Rusland.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

date koppel relatie valentine liefde date
Lifestyle

Een erfenis uit Suriname blijft bij een scheiding niet altijd privé

Merian genereerde volgens Newmont US$ 6,63 miljard aan inkomsten.
Suriname

Newmont Merian bereikt mijlpaal van vier miljoen ounce goudproductie

KLM Boeing 777 op Schiphol
Lifestyle

‘Lang verblijf in Suriname kan Nederlanders in 2026 geld kosten op hun pensioen’

Economische en maatschappelijke vraagstukken centraal bij ontmoeting Rusland en Jansen.
Suriname

VP Rusland bespreekt samenwerking tussen Suriname en Curaçao met waarnemend gouverneur

Bedrijfsleven vraagt om meer praktijkgericht onderwijs en leerwerkplekken.
Suriname

VSB en ASFA pleiten voor sterkere aansluiting tussen onderwijs en arbeidsmarkt

Olie- en gasontwikkeling vergroot belang van beroepsonderwijs in Suriname en Guyana.
Suriname

Suriname en Guyana staan voor dezelfde uitdaging: voldoende vakbekwaam personeel opleiden

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws