• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Ruim 160 burgers in Nickerie ontvangen grondpapieren

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
9 oktober 2022 00:00
in Nieuws
santokhi grondpapieren beschikking

GFC NIEUWSREDACTIE- In Nickerie hebben bijkans 160 personen grondpapieren in ontvangst mogen nemen op het districtscommissariaat in Nieuw-Nickerie (Suriname).

President Chandrikapersad Santokhi, die enkele bescheiden overhandigde, legde de nadruk op zekerheid vanwege het beschikken over een perceel. Het staatshoofd had in juni van dit jaar de werkgroep Grondzaken Nickerie geïnstalleerd om grondkwesties in het district ter hand te nemen. Deze werkgroep wordt geleid door Sieuw Ramsukul.

De werkgroep heeft dit weekend enkele knelpunten op het stuk van gronduitgifte met het staatshoofd besproken. Volgens Ramsukul zijn er nog tal van obstakels zoals dubbele uitgiften en lange wachttijden. “Kern is dat de gemeenschap niet te lang moet wachten op grond”, aldus Ramsukul. Hij ondersteunt het gegeven dat grond een van de beginselen van zekerheid is. Met president Santokhi is onder meer besproken hoe de lange wachttijden verkort kunnen worden.

Bij de uitreiking zei Santokhi dat de regering gaat investeren zodat er meer koopkracht en verlichting ontstaat in de samenleving. Aan het Internationaal Monetair Fonds (IMF) en de Inter-Amerikaanse Ontwikkelingsbank (IDB) is gevraagd het herstelprogramma aan te passen c.q. meer geld beschikbaar te stellen voor armoedeaanpak. Komende maand zal de wet grondversie worden goedgekeurd, waardoor mensen hun grond in eigendom kunnen omzetten en niet hoeven te vrezen dat het wordt afgepakt.

Het parlement heeft volgens het staatshoofd ook de Zegelwet goedgekeurd waardoor de kosten voor het overdragen van grond aan familie of kinderen goedkoper kan. De regering gaat zelf bouwen stimuleren en daarvoor goedkoop kapitaal aantrekken. Hiervoor zijn er gesprekken met banken gaande en gehoopt wordt dit project volgend jaar op te starten.

De 158 grondpapieren die zijn uitgereikt, betreffen voornamelijk bouwpercelen. Ramsukul zegt dat vanwege de woningnood er hieraan prioriteit wordt gegeven. Hij merkt op dat mede vanwege het online registreren er vaart komt achter de uitgifte van grondpapieren.

De bedoeling is om voor eind december 500 beschikkingen en/of bereidverklaringen uit te reiken in Nickerie. Volgens Ramsukul is er reeds geïdentificeerd waar er vrije percelen zijn.

Mis dit niet:

Suriname wil vijf internationale normen actualiseren voor bedrijfsleven

Nieuwe belastingwetten kunnen gevolgen hebben voor ondernemingen

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Nieuwe standaarden richten zich op kwaliteit, milieu en voedselveiligheid.
Suriname

Suriname wil vijf internationale normen actualiseren voor bedrijfsleven

Ondernemers uitgenodigd om ontwerp-belastingwetten kritisch te beoordelen.
Suriname

Nieuwe belastingwetten kunnen gevolgen hebben voor ondernemingen

KLM-kist op Zanderij airport
Lifestyle

Naar Suriname terugverhuisd? Nederlandse Belastingdienst kan nog aangifte van je verwachten

Minister Melvin Bouva en beleidsadviseur Manodj Hindori vertegenwoordigden Suriname. Foto: CDS
Suriname

Suriname wil buitenlandse investeerders sneller helpen en sluit zich aan bij nieuw regionaal netwerk

geld euro
Lifestyle

Surinaamse Nederlanders kunnen blijven werken na hun pensioen zonder korting op AOW

Minister Melvin Bouva presenteerde samen met stuurcommissievoorzitter Juan Pawiroredjo de Suriname Diplomatic Week, die van 18 tot en met 24 november plaatsvindt. Foto: CDS
Suriname

Meer dan 50 landen doen mee aan Diplomatic Week in Suriname: gratis toegang voor publiek

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws