• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Ruim 160 burgers in Nickerie ontvangen grondpapieren

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
9 oktober 2022 00:00
in Nieuws
santokhi grondpapieren beschikking

GFC NIEUWSREDACTIE- In Nickerie hebben bijkans 160 personen grondpapieren in ontvangst mogen nemen op het districtscommissariaat in Nieuw-Nickerie (Suriname).

President Chandrikapersad Santokhi, die enkele bescheiden overhandigde, legde de nadruk op zekerheid vanwege het beschikken over een perceel. Het staatshoofd had in juni van dit jaar de werkgroep Grondzaken Nickerie geïnstalleerd om grondkwesties in het district ter hand te nemen. Deze werkgroep wordt geleid door Sieuw Ramsukul.

De werkgroep heeft dit weekend enkele knelpunten op het stuk van gronduitgifte met het staatshoofd besproken. Volgens Ramsukul zijn er nog tal van obstakels zoals dubbele uitgiften en lange wachttijden. “Kern is dat de gemeenschap niet te lang moet wachten op grond”, aldus Ramsukul. Hij ondersteunt het gegeven dat grond een van de beginselen van zekerheid is. Met president Santokhi is onder meer besproken hoe de lange wachttijden verkort kunnen worden.

Bij de uitreiking zei Santokhi dat de regering gaat investeren zodat er meer koopkracht en verlichting ontstaat in de samenleving. Aan het Internationaal Monetair Fonds (IMF) en de Inter-Amerikaanse Ontwikkelingsbank (IDB) is gevraagd het herstelprogramma aan te passen c.q. meer geld beschikbaar te stellen voor armoedeaanpak. Komende maand zal de wet grondversie worden goedgekeurd, waardoor mensen hun grond in eigendom kunnen omzetten en niet hoeven te vrezen dat het wordt afgepakt.

Het parlement heeft volgens het staatshoofd ook de Zegelwet goedgekeurd waardoor de kosten voor het overdragen van grond aan familie of kinderen goedkoper kan. De regering gaat zelf bouwen stimuleren en daarvoor goedkoop kapitaal aantrekken. Hiervoor zijn er gesprekken met banken gaande en gehoopt wordt dit project volgend jaar op te starten.

De 158 grondpapieren die zijn uitgereikt, betreffen voornamelijk bouwpercelen. Ramsukul zegt dat vanwege de woningnood er hieraan prioriteit wordt gegeven. Hij merkt op dat mede vanwege het online registreren er vaart komt achter de uitgifte van grondpapieren.

De bedoeling is om voor eind december 500 beschikkingen en/of bereidverklaringen uit te reiken in Nickerie. Volgens Ramsukul is er reeds geïdentificeerd waar er vrije percelen zijn.

ShareTweetSend

Meer berichten

ADEK anton de kom universiteit
Suriname

Beraad Wetenschappelijk Personeel Anton de Kom Universiteit gepauzeerd

workshop
Suriname

Tweedaagse workshop zet stap richting rechtvaardige energietransitie in Suriname

bouva en baasaron
Suriname

Minister Bouva vertegenwoordigt president Simons bij International Business Conference in Guyana

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws