• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Ruim 1500 kinderen nog zonder plek, VOJ-scholen draaien om de ene dag vanwege gebrek leerkrachten

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
18 oktober 2025 07:20
in Suriname
school kinderen klas lokaal scholieren student

Een leerkracht uit het Surinaamse onderwijsveld heeft een krachtige oproep gedaan aan beleidsmakers en het bredere publiek om eerlijker en kritischer te kijken naar de staat van het onderwijs in Suriname.

De reactie volgt nadat parlementariërs de minister van Onderwijs hadden gefeliciteerd met de start van het nieuwe schooljaar op 1 oktober.

Volgens de leerkracht wordt er te vaak applaus gegeven voor zaken die eenvoudigweg tot de normale verantwoordelijkheden van de overheid behoren.

“In Suriname lijkt het soms alsof we mensen complimenteren voor het werk dat ze moeten doen,” stelt de leerkracht. “De scholen zijn op 1 oktober begonnen, maar dat is geen prestatie — dat hoort zo.”

Ondanks de officiële start van het schooljaar, staan naar schatting meer dan 1500 kinderen nog steeds zonder schoolplek, terwijl verschillende VOJ-scholen noodgedwongen lesroosters moeten aanpassen vanwege een tekort aan leerkrachten.

Bekijk ook:

Wegenautoriteit waarschuwt voor ernstige schade Afobakaweg tussen mast 93 en 94

Energiesector Suriname en Trinidad & Tobago versterken samenwerking via nieuw akkoord

“Sommige scholen draaien om de dag of zelfs om de twee dagen, omdat er gewoon te weinig onderwijzend personeel is. En toch klappen we omdat de scholen zijn begonnen? Dat is geen succes, dat is een noodsignaal.”

De leerkracht pleit voor een cultuuromslag in de manier waarop prestaties binnen het onderwijs worden beoordeeld.

“We moeten stoppen met middelmatigheid te belonen. Stoppen met complimenten geven voor wat vanzelfsprekend hoort te zijn. Echte lof is pas verdiend wanneer elk kind een plek heeft, wanneer onderwijs stabiel draait, en wanneer beleid daadwerkelijk verschil maakt.”

De oproep weerspiegelt de groeiende frustratie onder onderwijsgevenden, ouders en studenten over de aanhoudende structurele problemen binnen het onderwijs, waaronder lerarentekorten, gebrekkige schoolfaciliteiten en onvoldoende beleidscontinuïteit.

De boodschap van de leerkracht is duidelijk: het is tijd voor daadkracht in plaats van symboliek.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Afobakaweg tussen mast 93–94 tijdelijk risicovol door ondermijning.
Suriname

Wegenautoriteit waarschuwt voor ernstige schade Afobakaweg tussen mast 93 en 94

Energiesector Suriname en Trinidad versterken samenwerking via nieuw akkoord
Suriname

Energiesector Suriname en Trinidad & Tobago versterken samenwerking via nieuw akkoord

Onderwijsminister ziet positieve voortgang in gesprekken met bonden.
Suriname

Loononderhandelingen onderwijssector binnenkort van start

Vakcommissie buigt zich over opgave in Wiskunde 1-examen.
Suriname

Minister Currie onderzoekt klacht over Wiskunde 1-examen

Controverse over Tigri-gebied overschaduwt energieconferentie in Suriname
Suriname

Controverse over Tigri-gebied overschaduwt energieconferentie in Suriname

Groei olie- en gassector vraagt om tweede rivierverbinding.
Suriname

Minister Tsang pleit voor tweede brug over de Surinamerivier

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws