• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

RR-leden Rainville vragen Justitieminister aandacht voor criminaliteit in resort

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
9 oktober 2021 01:30
in Nieuws
black criminals wore head yarn gray

GFC NIEUWSREDACTIE- Het ressort Rainville in Suriname kampt met diverse problemen.

Op zoek naar een oplossing waren de ressortraadsleden van dit ressort op donderdag 7 september 2021 op bezoek bij minister Kenneth Amoksi van Justitie en Politie (JusPol).

De buurt kampt onder andere met geluidsoverlast en vele gevallen van illegale feesten. Verder vinden er ook berovingen plaats.

Julia Weerwind, voorzitter RR-leden Rainville, is ook bezorgd om het gedrag van de jongeren in de buurt. Op diverse straathoeken zijn er hangjongeren.

Verder wordt er ook drugs verkocht en ter plekke gebruikt. “Er komen verschillende klachten vanuit de buurtbewoners. Veel van deze klachten zijn eerder gedeponeerd bij de districtscommissaris en de politie van bureau Geyersvlijt”.

BEKIJK OOK MEER GFC NIEUWS: 1 op de 10 vrouwen ervaart suïcidale gedachten als gevolg van perimenopauze

Ondervoorzitter Ratna Kaliar haalde aan dat klachten indienen bij de politie geen successen oplevert. Ze zegt verder dat er vaak niet wordt opgenomen wanneer de burger belt.

“Indien men wel opneemt, wordt het probleem niet aangepakt. Tegenwoordig wilt men nauwelijks nog aangiftes doen bij de politie, omdat je lang moet wachten, voordat iemand jou te woord kan staan. Daarnaast worden zaken niet in behandeling genomen”.

Volgens Harold Woerd, ook rr-lid, wordt de burger steeds van het kastje naar de muur gestuurd. Naar zijn zeggen, zorgt de opstelling van de politie voor een kloof tussen burger en politie.

Minister Amoksi was blij met het bezoek van de ressortraadsleden. Hij heeft beloofd een brief te sturen naar korpschef Roberto Prade, zodat de zaken aangepakt kunnen worden.

De bewindsman voegde verder aan toe dat er anders verwacht wordt van de politie, omdat die er is om de gemeenschap te dienen.

Hij drukte de bewoners op het hart niet moedeloos te worden en toch in contact te blijven met de politie.

BEKIJK MEER GFC NIEUWS: KLIK HIER

ShareTweetSendSend

Meer berichten

genevievre jordan
Suriname

Genevievre Jordan: Samenwerking vereist respect en nagekomen afspraken

surinaams parlement dna
Suriname

Interne spanningen binnen coalitie houden DNA-vergadering tegen

ingrid bouterse
Suriname

Leden Nationale Assemblée betuigen medeleven bij Venezolaanse ambassade

obs bushouders
Suriname

Staking busvervoer opgeheven na overleg met OBS

bic kabalebo
Suriname

Aandacht voor renovatie en leerkrachtentekort bij VOJ Apoera

vuilophaal
Suriname

Stagnatie vuilophaal in zijwegen Para krijgt prioriteit

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws