• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Regeringsraad keurt Conceptwet Belasting Toegevoegde Waarde 2022 goed

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
9 april 2022 00:00
in Nieuws
belasting sparen besparing geld begroting

GFC NIEUWSREDACTIE- De conceptwet voor de Belasting over de Toegevoegde Waarde (BTW) 2022 aangenomen door de Surinaamse regeringsraad onder leiding van president Chandrikapersad Santokhi.

Bijzonderheden in de conceptwet zijn eerder toegelicht door de directeur van de Belastingdienst, Ismaël Kalaykhan, en het team dat de conceptwet heeft voorbereid.

Waarom is er gekozen voor BTW?

De invoering van BTW is onderdeel van de economische hervorming die Suriname momenteel aan het doorvoeren is. Het voordeel van deze vorm van belastingen dat de belastingheffing meer wordt verschoven naar de bestedingskant van burgers, waarbij uiteindelijk particuliere consumenten van producten en diensten de belasting betalen.

Het voordeel is dat meer mensen via hun bestedingen belasting zullen betalen. Hierdoor wordt de informele sector via de BTW ook beter betrokken in de belastingheffing.

In het kader van de introductie van de BTW wordt er ook bekeken op welke wijze loonbelasting effectiever kan plaatsvinden, in combinatie met daar waar mogelijk een volgende stap in de verlichting van de druk.

De BTW is al jarenlang de norm in de regio en internationaal, en is een belangrijke stap in de richting van een moderner belastingstelsel dat meer mogelijkheden creëert voor economische stabiliteit en groei.

Wat zijn de vervolgstappen?

Mis dit niet:

Lage waterdruk in delen van Paramaribo en omgeving door uitval bron

Arrestant (64) verdacht van seksueel misbruik 10-jarig meisje overleden in cel

Nu de regeringsraad de conceptwet heeft aangenomen, worden de vervolgstappen in het proces doorlopen. De belangrijke volgende stap zijn de consultatiegesprekken die maatschappijbreed met diverse stakeholders zullen worden gevoerd, zoals met het bedrijfsleven, de vakbeweging, consumenten- en beroepsorganisaties.

In een eerdere fase had reeds een eerste ronde gesprekken plaatsgevonden. De feedback van al deze gesprekken, zal worden meegenomen om uiteindelijk de Nationale Assemblee in staat te stellen een gebalanceerde BTW wet met het nodige draagvlak aan te nemen.

De conceptwet zal worden aangeboden aan de staatsraad en uiteindelijk ingediend bij de Nationale Assemblee die de procedure zal inzetten voor het behandelen van de wet.

Er zullen verschillende gerichte campagnes komen die de samenleving tijdig van de nodige informatie zullen voorzien over onder meer de werking van de wet en de gevolgen voor de consument.

Belastingplichtige ondernemers zullen zo goed mogelijk worden ondersteund om hun verplichtingen zo goed mogelijk na te kunnen komen, maar ook om op de juiste wijze aanspraak te kunnen op privileges uit hoofde van wet.

De verwachting is dat de invoering van BTW, op 1 juli 2022 zal kunnen plaatsvinden. Voordat dit mogelijk is, zal er ook gewerkt worden aan onder meer de interne processen in het kader van de reorganisatie van de Belastingdienst, het implementeren van het juiste ICT-systeem en het daadwerkelijk behandelen van belastingplichtige ondernemers als klanten van de Belastingdienst.

Momenteel is de focus van alle betrokken partijen dus om met vereende inspanning tot een succesvolle invoering van de BTW in ons land te komen.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Productiestation Meerzorg getroffen.
Suriname

Lage waterdruk in delen van Paramaribo en omgeving door uitval bron

64-jarige arrestant sterft natuurlijke dood in cellenhuis politiebureau Centrum
Suriname

Arrestant (64) verdacht van seksueel misbruik 10-jarig meisje overleden in cel

Structureel overleg over openbare orde en veiligheid.
Nieuws

Korpschef Pinas en dc Bhattoe bespreken versterking veiligheid en verkeershandhaving in Wanica

Kamer vraagt duidelijkheid over veiligheid, gestrande reizigers en hervatting verbinding.
Suriname

SGCC bezorgd over opschorting Canawaima-veerdienst

Minister Mike Noersalim ontvangt de Filipijnse ambassadeur Patrick John voor overleg over landbouw, visserij en technologische samenwerking. Foto: CDS
Suriname

Suriname en Filipijnen verkennen samenwerking in rijst, visserij en kokosindustrie

S.S. bezwijkt aan verwondingen na val met bromfiets.
Suriname

45-jarige bromfietser overleden na verkeersongeval aan Commissaris Weythingweg

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws