• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Regering geeft prioriteit aan duurzame drinkwatervoorziening

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
14 juli 2022 02:00
in Nieuws
swm productiestation drinkwater

GFC NIEUWSREDACTIE- In het kader van het streven van de regering om landelijk te zorgen voor een optimale en duurzame watervoorziening, heeft de regering besloten twee nieuwe waterbronnen aan te boren in Nickerie.

Volgens planning zullen deze uiterlijk oktober 2022 volledig in productie worden gebracht. Deze informatie heeft minister David Abiamofo van Natuurlijke hulpbronnen (NH) kenbaar gemaakt na regeringsvergadering op 13 juli 2022.

De regering heeft vorig jaar gezorgd voor een tussentijdse oplossing voor de gebieden Henar en Paradise die te kampen hadden met een gebrekkige watervoorziening.

De minister zegt dat er vorig jaar een nieuwe waterbron is aangeboord, echter is die niet voldoende om de gemeenschappen te voorzien.

Als tijdelijke hulpoplossing wordt ook gebruik gemaakt van watertrucks voor de distributie van water in deze gebieden.

“We willen daarvan afstappen. Het brengt wat problemen met zich mee. Sowieso op logistiek gebied.” De minister zegt dat met dit project de desbetreffende huishoudens verzekerd zullen zijn van schoon en veilig leidingwater.

Tot slot benadrukt de minister het volgende; “Wij als regering focussen niet alleen op Nickerie, ook op gebieden in het verre binnenland. Iedereen in Suriname moet toegang hebben tot veilig en schoon drinkwater. Daaraan hebben we ons internationaal en nationaal gecommitteerd.”

Mis dit niet:

‘Surinamers met een WIA-uitkering willen weten of ook hun berekening wordt gecontroleerd’

55 militairen beëdigd tot buitengewoon agent van politie

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

UWV onderzoekt ongeveer 52.000 WIA-uitkeringen op mogelijke berekeningsfouten. Ook mensen die inmiddels in Suriname wonen, kunnen onder de herstelregeling vallen.
Lifestyle

‘Surinamers met een WIA-uitkering willen weten of ook hun berekening wordt gecontroleerd’

Nieuwe BAVP'ers geïnformeerd over taken en bevoegdheden.
Suriname

55 militairen beëdigd tot buitengewoon agent van politie

Suriname krijgt elf inzamelcentra voor plasticrecycling.
Suriname

Eerste inzamelcentrum voor plastic- en aluminiumafval geopend bij IMEAO 1

Nieuwe taskforce richt zich op preventie, opsporing en vervolging van corruptie.
Suriname

Suriname richt taskforce op voor gezamenlijke aanpak van corruptie

Bigiston blijft afhankelijk van nooddrinkwater tijdens aanhoudende droogte.
Suriname

Tankwagens leveren nooddrinkwater aan gemeenschap Bigiston

Financieringsmogelijkheden centraal tijdens informatiebijeenkomst Altona
Suriname

Finabank presenteert 7%-kasreserveregeling tijdens bijeenkomst over Altona

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws