• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Regering en vakbonden continueren gesprekken over lonen

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
30 augustus 2024 06:05
in Suriname
vakbondenmeeting-2-1024x683

De gesprekken tussen de regeringsdelegatie onder leiding van president Chandrikapersad Santokhi en de samenwerkende vakbonden zijn gecontinueerd op 29 augustus op het Kabinet van de President.

De regering heeft bij het overleg aangepaste voorstellen gepresenteerd aan de vakbonden ten aanzien van de koopkrachtversterking die zal worden toegekend aan de werkende klasse. De loononderhandelingen worden voortgezet en spoedig gefinaliseerd.

Santokhi benadrukt dat dit direct verband houdt met de toelagen, overuren en pensioenen van zowel ambtenaren als gepensioneerde landsdienaren.

De effecten hiervan moeten, mede gelet op het herstelprogramma, nauw in de gaten worden gehouden en goed worden doorberekend.

De regering blijft vastbesloten om de belangen van de samenleving te behartigen en concrete maatregelen te nemen om verdere verbetering van de leefomstandigheden te realiseren. Dit zal op een zodanige wijze worden uitgevoerd dat de macro-economische stabiliteit wordt gewaarborgd.

Het besluit werd genomen om in goed overleg de behaalde resultaten spoedig vast te stellen. Santokhi benadrukt dat de onderhandelingen in eenheid moeten plaatsvinden, waarbij de betrokkenen als Surinamers gezamenlijk moeten optreden om een gunstig resultaat voor de samenleving te realiseren.

Er heeft overleg plaatsgevonden over de versterking van de koopkracht en de energieprijzen. Santokhi heeft benadrukt dat de positieve resultaten van het prudent beleid van de regering steeds duidelijker zichtbaar worden.

De koers is aan het dalen en stabiliseert zich verder terwijl de inflatie sterk is teruggedrongen. “Het vertrouwen in de SRD en de waarde van onze munt neemt toe. Doordat de inflatie is teruggedrongen, is er minder ontwaarding van de middelen van de burgers.”

Mis dit niet:

Para intensiveert toezicht op recreatieoorden komende vier weekenden

Rechter wijst €5000 af voor Surinaamse vrouw die als 16-jarige voor zorgopleiding naar Nederland ging

Voorts heeft de regering het flankerend beleid, waaronder het sociaal programma, inclusief de Food Baskets en het Affordable Housing Programma (AHP) uitgerold. “Dit resulteert in verbeteringen in het leven van Surinamers over het hele land” stelt het staatshoofd

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Recreatieoordhouders vragen meer zichtbaar toezicht in Para.
Suriname

Para intensiveert toezicht op recreatieoorden komende vier weekenden

Wel AOW-korting, geen €5000. Foto: KLM- kist op Zanderij
Nederland

Rechter wijst €5000 af voor Surinaamse vrouw die als 16-jarige voor zorgopleiding naar Nederland ging

geld valuta euro
Lifestyle

‘Surinaamse nabestaanden kunnen opdraaien voor jarenlang onterecht uitgekeerde AOW’

Ministerie bespreekt stage en verdere begeleiding van jonge artsen
Gezondheid

Vijf in Cuba afgestudeerde artsen bespreken vervolgtraject met minister Misiekaba

Bekende verdachte gezocht na schietpartij op goudconcessie
Suriname

Gouddelver gewond bij schietincident op concessie in Brokopondo

Onze ouderen bouwden Suriname op, maar wie bouwt aan hun zekerheid?
Suriname

Wij die moeten rondkomen met ons uitdagend AOV-tje

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws