• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Regering en politiebond strijken plooien glad

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
30 mei 2021 02:00
in Nieuws
politie veiligheid criminailiteit

GFC NIEUWSREDACTIE- De regering heeft vrijdag zoals afgesproken vervolggesprekken gevoerd met het bestuur van de Politiebond.

Bij deze gesprekken zaten president Chandrikapersad Santokhi en vicepresident Ronnie Brunswijk aan.

Verder waren aanwezig de ministers van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking, Transport, Communicatie en Toerisme, Justitie en Politie, Binnenlandse Zaken, Financiën & Planning, Volksgezondheid, Arbeid werkgelegenheid en Jeugd, alsook de korpschef.

Deze gesprekken zijn in een gemoedelijke sfeer gevoerd. Pijnpunten zoals onder andere de ziektekostenverzekering en de diverse bevorderingen maar ook trainingen binnen het korps kwamen aan de orde.

BEKIJK OOK MEER GFC NIEUWS: Vrouwen vol lof over twee goed uitziende politiemannen die gewonde man redden

De president stelt voor dat er een solidaire aanpak komt. Deze maand moeten de ambtenaren een vooruitgang zien op hun slip. Dit moet echter onderdeel zijn van een pakket aan maatregelen. Hierbij moeten groepen zoals de gepensioneerden absoluut worden meegenomen.

De lagere-inkomensgroepen die het hardst worden getroffen zullen wij als regering beschermen. Dit gaan wij doen, zonder te komen aan de geldende loonstructuren. De president onderstreept dat de target eind juni 2021 is.

Minister Armand Achaibersing van Financiën & Planning gaf de zekerheid dat dit niet slechts een wenselijkheid is maar dat er concrete stappen hiertoe zullen worden gemaakt.

De opdracht van de president is dat de onderhandelingen met de diverse vakcentrales per uiterlijk 9 juni worden afgerond zodat ook daar alle actoren op een lijn zijn.

Vraagstukken zoals eventueel indexering van lonen, aanpassing van de huidige belastingschijven en verhoging van nominaal salaris moeten allemaal uitgekristalliseerd worden.

Deze regering zal ervoor zorgen dat het volk wordt beschermd tegen gevolgen van eerder gevoerd beleid, waarvoor zij niet meer heeft gekozen, meldt CDS.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

bewoners phedra ndp
Suriname

NDP hielp volgens Suriname- analist juist kwetsbare groepen

verkeersongeval
Suriname

Bromfietsers slaan op de vlucht en veroorzaken ongeval

mense met een beperking
Suriname

Bewustwordingsmaand voor personen met ontwikkelingsstoornis van start met inclusieloop

cassaveziekte
Suriname

Cassavemozaïekziekte bedreigt voedselzekerheid in Suriname

aangehouden vrouw gevangenis handboeien arrestatie politie
Suriname

Vrouw aangehouden op Zanderij met grote geldbedragen

sirene politie ambulance arrest aanhouding
Suriname

Jongeren betrokken bij illegale race, voertuigen in beslag genomen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws