• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Regering buigt zich over visumversoepeling

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
11 februari 2022 15:21
in Nieuws
convertkit htQznS Rx7w unsplash

GFC NIEUWSREDACTIE- De regering van Suriname buigt zich momenteel over het versoepelen van de visumplicht.

Dit onderwerp is volgens minister Albert Ramdin van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking (BIBIS) de afgelopen weken in de regeringsraad besproken.

“Wij zijn een traject begonnen van visumversoepeling, niet alleen voor landen waarmee wij een visa-afschaffing overeenkomst hebben, maar alle landen met een systeem waarbij men een entry fee betaalt wanneer men binnenkomt.”

Minister Ramdin geeft aan dat de versoepeling zal inhouden dat– naast de reguliere checks die worden gedaan door de vliegmaatschappijen – men bijna geen visum hoeft aan te vragen. Dit betekent dat reizigers alleen met een geldig paspoort en andere noodzakelijke documenten richting Suriname zal kunnen afreizen.

De bewindsman legt uit dat deze aanpak het reisverkeer naar Suriname vergemakkelijkt, tevens is het een stukje promotie van het land en wordt het toerisme bevorderd.

De bewindsman merkt op dat het met al de visumverplichtingen nog steeds vrij moeilijk is voor buitenlanders om richting Suriname te reizen. Daarom worden er voorbereidingen getroffen om dit te vergemakkelijken. Hij zegt dat de regering reizen naar Suriname zo goed en zo makkelijk mogelijk wil maken.

Om het land te promoten maakt Suriname zich momenteel ook op voor deelname aan de Floriade 2022. Dit is een Wereldtuinbouwtentoonstelling, die op 14 april van start gaat in Almere, Nederland en duurt tot oktober.

Van Surinaamse zijde zullen de ministeries van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV), Ruimtelijke Ordening en Milieu (ROM), Binnenlandse Zaken (BIZA), Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (MinOWC) en Transport, Communicatie en Toerisme (TCT) participeren.

Minister Ramdin: “Suriname wil participeren aan deze grote tentoonstellingen omdat dit een stukje promotie is voor het land, maar ook voor het Surinaams product en dat kan zeker tot investeringen leiden.”

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Surinamese graduates SBM Offshore
Suriname

Zes Surinamers volgen internationaal offshore trainingsprogramma

geld euro vastgoed huis
Suriname

President Simons: woningbouwplan moet betaalbaar wonen garanderen

Dengue wagen rijdt door Blauwgrond bij start van luchtbespuitingen tegen Chikungunya in Suriname.
Suriname

Geen Fludora Fusion bij luchtbespuitingen, benadrukt ministerie Volksgezondheid

vuilniswagen afval
Suriname

Bewoners Wanica eisen maatregelen tegen afvalverwerking, vieze geur dringt woningen binnen

zanderij johan adolf pengel luchthaven
Suriname

TCT verhoogt wervingscampagne voor luchtverkeersleiders om druk op sector te verlichten

Zon blauwe lucht
Suriname

Geen extreem regenweer verwacht ondanks Surinaamse waarschuwingen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws