• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Rechtszaak Syndicaat voor Onderwijsgevenden tegen Staat Suriname mogelijk volgende week

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
7 juni 2024 07:55
in Suriname
advocaat recht rechter

CvR overweegt uitstel behandeling cassatierechtspraak

De rechtszaak die door het Syndicaat voor Onderwijsgevenden is aangespannen tegen de Staat Suriname, kan mogelijk al komende week dienen.

Hugo Blanker, voorzitter van de Confederatie voor Organisaties van Landsdienaren (COL), waar het syndicaat onder valt, meldt dit.

De problemen zijn ontstaan na de verplichte landsdienarenregistratie, waarbij veel salarissen onterecht zijn stopgezet, ondanks de registratie van de betrokkenen. Blanker beschuldigt de regering, specifiek het ministerie van Binnenlandse Zaken, van moedwillige onverschilligheid.

De vakbondsman heeft vaker gewezen op problemen met de verplichte registratie, maar de regering koos ervoor deze adviezen te negeren, wat nu leidt tot vele fouten. Blanker benadrukt dat het ambtenarenapparaat aangepakt moet worden, maar op de juiste manier.

Daarnaast zijn er momenteel loononderhandelingen gaande met de regering. Blanker pleit voor prijsbeheersing en heeft een verzoek gedaan voor een overbruggingstoelage, aangezien het huidige FISO-betaalsysteem niet meer voldoet. Deze toelage is noodzakelijk in afwachting van een nieuw overheidspersoneelsysteem.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

[Aggregator] Downloaded image for imported item #437257
Suriname

Nieuwe Raad van Commissarissen geïnstalleerd bij Telesur

[Aggregator] Downloaded image for imported item #437242
Suriname

Distributie van schoolmeubilair aan diverse GLO- en VOJ-scholen

aangehouden vrouw gevangenis handboeien arrestatie politie
Suriname

Vrouw aangehouden voor mishandeling en bedreiging in Wageningen

sirene politie ambulance arrest aanhouding2
Suriname

Nederlander beroofd door jeugdigen aan de Bolletriestraat

[Aggregator] Downloaded image for imported item #437238
Suriname

Man raakt gewond bij gewapende roofoverval aan Verlengde Hoogestraat

onderwater wateroverlast suriname 1
Suriname

Minister: ‘We vechten niet alleen tegen het weer, maar ook tegen asociaal gedrag’

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws