• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Ravaksur wacht nog op uitnodiging president-elect

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
8 juli 2025 13:00
in Suriname
Berenstein c 47

De vakbeweging, vertegenwoordigd door president Robby Berenstein van Ravaksur, heeft geen uitnodiging ontvangen van president-elect Jennifer Geerlings-Simons voor overleg over de plannen rond het ministerie van Arbeid, Werkgelegenheid en Jeugd (AWJ).

Volgens Berenstein is er enkele weken geleden een verzoek ingediend om in gesprek te gaan, maar tot op heden is daar geen reactie op gekomen.

Ravaksur uitte onlangs scherpe kritiek op het voornemen van het nieuwe kabinet om het ministerie van AWJ onder te brengen bij het ministerie van Volksgezondheid, zodat het niet langer zelfstandig zou functioneren. Berenstein spreekt in dit verband van een “valse start”.

Hij waarschuwt dat deze samenvoeging de belangen van werknemers ernstig ondermijnt en pleit voor een alternatief arrangement: samenvoeging van Arbeid met Sociale Zaken, wat volgens hem meer logica biedt.

Ravaksur benadrukt dat zijn organisatie sinds de vroege jaren 60 heeft gevochten voor een zelfstandig ministerie van Arbeid, dat een cruciale rol speelt in het beschermen van arbeidsrechten en het uitbouwen van sociaaleconomisch beleid.

Bekijk ook:

Defensie werft nieuwe militairen en informeert jongeren over carrièremogelijkheden

Nieuwe offshore interesse voor Suriname: Staatsolie ontvangt vierde voorstel binnen Open Acreage-model

Onderbreking van deze zelfstandigheid wordt volgens Berenstein gezien als een bedreiging voor de positie van werkenden in Suriname.

Berenstein zegt zich niet neer te leggen bij de huidige gang van zaken: “Wij verwachten dat het nieuwe kabinet openstaat voor dialoog met de vakbeweging en bereid is om de stem van werkenden serieus te nemen.”

De vakbeweging pleit ervoor dat de toekomst van het ministerie van Arbeid, alsmede de rol van sociale partners daarin, onderwerp worden van een constructief en transparant gesprek.

“Want wanneer de werkers het niet goed hebben, kloppen zij aan bij ons. Het is dus goed dat het aankomend kabinet vroegtijdig wordt geïnformeerd over de pijnpunten”, besluit Berenstein.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Nieuwe lichting militairen gezocht.
Suriname

Defensie werft nieuwe militairen en informeert jongeren over carrièremogelijkheden

Voorstel ingediend voor offshoregebied SHO EAST in Sector 2. Foto: illustratief
Suriname

Nieuwe offshore interesse voor Suriname: Staatsolie ontvangt vierde voorstel binnen Open Acreage-model

Wetenschappers bevestigen uitzonderlijk oliepotentieel van Surinaams Blok 52. Beeld: illustratief
Suriname

Nieuw onderzoek wijst gebied nabij Surinaams Blok 52 aan als veelbelovendste oliebron

Schiphol Airport Paramarbio
Lifestyle

Lange reistijd grootste ergernis voor sommige Surinamers in Nederland die familie bezoeken

pres simons 2025 09 24 at 16 23 14 1024x676
Suriname

Suriname- analist ziet positieve koers onder president Simons

KPS treedt streng op tegen smokkel met vernietiging illegale sigaretten.
Suriname

Politie vernietigt grote partij in beslag genomen sigaretten na afronding juridische procedures

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws