• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

PSA-kaart debakel zet zich voort: ‘Computer Buitenlandse Zaken gehackt’

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
11 februari 2025 04:00
in Nederland, Suriname
Zo kan een Nederlands paspoort worden geblokkeerd totdat een regeling is getroffen.

Zo kan een Nederlands paspoort worden geblokkeerd totdat een regeling is getroffen.

Het PSA-kaart debakel blijft aanhouden en raakt steeds meer gedupeerden.

De PSA-kaart (Person of Surinamese Origin) is bedoeld voor mensen van Surinaamse afkomst die in het buitenland wonen en gemakkelijker Suriname willen bezoeken.

Wat begon als een logistiek probleem, lijkt nu uit te monden in een regelrechte chaos, met als nieuwste wending: een vermeend gehackt computersysteem bij het ministerie van Buitenlandse Zaken.

Steeds meer aanvragers laten van zich horen. Ze spreken over onbereikbare instanties, misgelopen reizen en een bureaucratische nachtmerrie, weet GFC Nieuws.

Sommigen wachten al anderhalf jaar op hun PSA-kaart en zijn gedwongen meerdere keren opnieuw een Entry Fee te betalen om Suriname binnen te komen. De frustratie groeit, vooral omdat officiële communicatie uitblijft.

‘Computer gehackt, systeem lag een maand plat’

Thessa B., een van de vele gedupeerden, diende haar aanvraag in april 2024 in, moest door een storing in augustus opnieuw aanvragen, en heeft tot op heden niets ontvangen.

Haar vlucht is volgende week, maar haar document ligt nog altijd ‘in afwachting van een printopdracht’.

Na een dag lang bellen zonder gehoor, nam ze contact op met Buitenlandse Zaken in Suriname. Daar hoorde ze dat het systeem twee keer gehackt zou zijn en een maand lang volledig plat lag. Dit zou de oorzaak zijn van de enorme vertragingen.

Mis dit niet:

Laatste partij in beslag genomen sigaretten vernietigd onder toezicht OM

Geor Hering ziet graag dat Suriname frisdrank niet langer als normale drank beschouwt

Ondertussen stapelen de klachten zich op. Aanvragers worden van het kastje naar de muur gestuurd, mails blijven onbeantwoord en telefoons worden simpelweg niet opgenomen.

Mensen verliezen honderden euro’s aan niet-terugbetaalde Entry Fee betalingen, en de verontwaardiging groeit.

‘Dit kan zo niet langer’

Wilfred S., een van de gedupeerden, roept de media en instanties op om deze wanpraktijken aan te kaarten. “Test het zelf maar: bel het consulaat in Amsterdam. Wedden dat je niemand te pakken krijgt?”

Slechte communicatie bij Surinaams consulaat Amsterdam: PSA-aanvragers gefrustreerd

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Illustratiefoto.
Suriname

Laatste partij in beslag genomen sigaretten vernietigd onder toezicht OM

Hering maakt zich zorgen over kinderen die opgroeien met dagelijkse frisdrank
Lifestyle

Geor Hering ziet graag dat Suriname frisdrank niet langer als normale drank beschouwt

Engeland-missie moet Suriname voorbereiden op nieuwe economische fase
Suriname

President Simons rondt werkmissie in Engeland af: focus op investeringen, olie- en gassector en internationale samenwerking

Groot verdriet na dodelijk verkeersongeluk aan Magentakanaalweg
Suriname

Twee voetgangers komen binnen enkele dagen om het leven bij afzonderlijke verkeersongevallen

President Jennifer Simons. Foto: CDS
Suriname

President Simons heeft nooit beloofd dat levensmiddelen goedkoper zouden worden

Verdachte zou gestolen sieraden hebben verkocht en opbrengst hebben uitgegeven
Suriname

Man aangehouden na vondst goud, vleeswaren en alcohol bij voertuigencontrole

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws