• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

PSA-kaart debakel zet zich voort: ‘Computer Buitenlandse Zaken gehackt’

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
11 februari 2025 04:00
in Nederland, Suriname
Zo kan een Nederlands paspoort worden geblokkeerd totdat een regeling is getroffen.

Zo kan een Nederlands paspoort worden geblokkeerd totdat een regeling is getroffen.

Het PSA-kaart debakel blijft aanhouden en raakt steeds meer gedupeerden.

De PSA-kaart (Person of Surinamese Origin) is bedoeld voor mensen van Surinaamse afkomst die in het buitenland wonen en gemakkelijker Suriname willen bezoeken.

Wat begon als een logistiek probleem, lijkt nu uit te monden in een regelrechte chaos, met als nieuwste wending: een vermeend gehackt computersysteem bij het ministerie van Buitenlandse Zaken.

Steeds meer aanvragers laten van zich horen. Ze spreken over onbereikbare instanties, misgelopen reizen en een bureaucratische nachtmerrie, weet GFC Nieuws.

Sommigen wachten al anderhalf jaar op hun PSA-kaart en zijn gedwongen meerdere keren opnieuw een Entry Fee te betalen om Suriname binnen te komen. De frustratie groeit, vooral omdat officiële communicatie uitblijft.

‘Computer gehackt, systeem lag een maand plat’

Thessa B., een van de vele gedupeerden, diende haar aanvraag in april 2024 in, moest door een storing in augustus opnieuw aanvragen, en heeft tot op heden niets ontvangen.

Haar vlucht is volgende week, maar haar document ligt nog altijd ‘in afwachting van een printopdracht’.

Na een dag lang bellen zonder gehoor, nam ze contact op met Buitenlandse Zaken in Suriname. Daar hoorde ze dat het systeem twee keer gehackt zou zijn en een maand lang volledig plat lag. Dit zou de oorzaak zijn van de enorme vertragingen.

Mis dit niet:

VSB eist dringend duidelijkheid over gewijzigde Negatieve Lijst: ondernemers vrezen extra kosten en vertragingen

Drinkwater stroomt weer in Sunny Point na jarenlange problemen met watervoorziening

Ondertussen stapelen de klachten zich op. Aanvragers worden van het kastje naar de muur gestuurd, mails blijven onbeantwoord en telefoons worden simpelweg niet opgenomen.

Mensen verliezen honderden euro’s aan niet-terugbetaalde Entry Fee betalingen, en de verontwaardiging groeit.

‘Dit kan zo niet langer’

Wilfred S., een van de gedupeerden, roept de media en instanties op om deze wanpraktijken aan te kaarten. “Test het zelf maar: bel het consulaat in Amsterdam. Wedden dat je niemand te pakken krijgt?”

Slechte communicatie bij Surinaams consulaat Amsterdam: PSA-aanvragers gefrustreerd

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

NV havenbeheer
Suriname

VSB eist dringend duidelijkheid over gewijzigde Negatieve Lijst: ondernemers vrezen extra kosten en vertragingen

Simons en directeur Clifton Lienga van de SWM hebben het drinkwatersysteem in Sunny Point officieel in gebruik genomen.
Suriname

Drinkwater stroomt weer in Sunny Point na jarenlange problemen met watervoorziening

President Jennifer Simons en de Vietnamese ambassadeur Bùi Văn Nghị bespraken tijdens zijn afscheidsbezoek nieuwe mogelijkheden voor samenwerking op het gebied van landbouw, energie en klimaat. Foto: CDS
Suriname

Vietnam wil Suriname helpen met rijstexport en samenwerking in olie- en gassector

Een gedeelte van de Slangenhoutstraat wordt tijdelijk afgesloten vanwege ontwateringswerkzaamheden.
Suriname

Slangenhoutstraat tot 22 oktober deels afgesloten: politie waarschuwt voor verkeersdrukte

korpschef pinas
Suriname

Korpschef Pinas merkt angst bij Surinamers om criminaliteit te melden

Schiphol aankomsthal
Lifestyle

Garant staan voor familie uit Suriname kan tot 10.000 euro per jaar kosten

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws