• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Presidentiële werkgroep ‘Ontwikkeling Matawai’ presenteert stand van zaken aan staatshoofd

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
5 augustus 2022 14:00 - Geüpdatet op 6 augustus 2022 13:34
in Nieuws
ontwikkeling matawai

GFC NIEUWSREDACTIE- President Chandrikapersad Santokhi installeerde op woensdag 1 juni 2022 een werkgroep die belast is met het identificeren van de knelpunten en de ontwikkeling van het Matawaigebied.

De groep bestaat uit vertegenwoordigers van de regering en het traditioneel gezag.

Vandaag heeft de presidentiële werkgroep een presentatie gehouden voor de regeringsleider in het perscentrum van het Kabinet van de President.

De groep wordt voorgezeten door Stanley Dijksteel, adviseur van de president. Het hoogste gezag van het Matawai-volk, granman Lesley Valentijn is ook deelgenoot geweest van de presentatie.

Deze manier van aanpak is cruciaal om de bureaucratische structuur van de overheid in de ontwikkeling van het achterland en de binnenlandbewoners te minimaliseren.

De belangen van de binnenlandbewoners worden vanuit het hoogste niveau, het Instituut van de President gecoördineerd.

In de werkgroep nemen behalve vertegenwoordigers van de regering, ook vertegenwoordigers van de lokale gemeenschap zitting. Uit elke dorp van het Matawaigebied is tenminste één persoon onderdeel van de werkgroep.

De regering gelooft in de kracht van samenspraak. President Santokhi heeft benadrukt dat er door collectief te werken veel verzet kan worden in de rurale gebieden.

Voorzitter Dijksteel geeft aan bijzonder ingenomen te zijn met de proactieve houding van het traditioneel gezag.

“De granman participeert op zo een gemotiveerde wijze aan de vergaderingen van de werkgroep. Het is een signaal dat we samen veel zullen bewerkstelligen in het gebied”, aldus de regeringsfunctionaris.

De werkgroep heeft een aanzet gegeven om de lokale bewoners van de dorpen toegang te laten krijgen tot het financieel systeem. Dit in samenwerking met de Surinaamse Volkscredietbank (VCB).

Er zijn sub-werkgroepen geïnstalleerd om efficiënter en effectiever te opereren. In samenwerking met het commissariaat, het traditioneel gezag en lokale ondernemers is de weg naar Pusugrunu hersteld.

Dit zijn slechts enkele van de diverse verworvenheden van de werkgroep. Transport, Toerisme, Gezondheidszorg en Institutionele versterking staan hoog op agenda van de groep.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

De Stuka Prisiri commissies Wanica en Para
Suriname

Stuka Prisiri start achtste editie in Wanica en Para

slm curacao willemstad airport
Suriname

Jarenlange achteruitgang bij Surinam Airways volgens luchtvaartanalist geen toeval

schoenen
Lifestyle

Surinamers hebben gelijk: schoenen horen niet in huis

bezem
Lifestyle

Bezem populairder dan stofzuiger in veel Surinaamse huizen

Elektriciteit draden stroom energie EBS
Suriname

Eid al-Fitr verstoord door black-out in noorden Paramaribo

suriname paramaribo centrale markt 4
Lifestyle

Suriname: hoe hoog is het gemiddeld IQ?

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws