• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Presidentiële werkgroep ingesteld voor ordening bus- en bootsector

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
14 maart 2025 05:00
in Suriname
Boten boot

President Chandrikapersad Santokhi heeft op het Kabinet van de President de presidentiële werkgroep “Ordening Particuliere Bus- en Bootvergunningen” geïnstalleerd.

Deze werkgroep, onder leiding van Humphrey Tjin Liep Shie, krijgt zes maanden de tijd om concrete voorstellen te formuleren voor de ordening, regulering en modernisering van de bus- en bootsector.

De oprichting van deze werkgroep komt voort uit de dringende behoefte aan meer transparantie en effectiviteit binnen de sector. Momenteel kampt de bus- en bootsector met verschillende problemen, waaronder:

Een onduidelijk en verouderd vergunningenbeleid.

Het ontbreken van een actueel en betrouwbaar databestand van vergunninghouders.

Een inefficiënt registratiesysteem, waardoor misstanden kunnen ontstaan.

Onregelmatigheden in de subsidievoorziening, wat leidt tot oneerlijke concurrentie en financiële problemen.

Om deze uitdagingen aan te pakken, krijgt de werkgroep de taak om verbeteringen door te voeren in samenwerking met vertegenwoordigers van de ministeries van Transport, Communicatie en Toerisme (TCT), Financiën en Planning, het Kabinet van de President, de Particuliere Lijnbushouders Organisatie (PLO) en het Nationaal Vervoersbedrijf (NVB).

Binnen de gestelde zes maanden zal de werkgroep haar eerste voorstellen presenteren.

De focus ligt op het ontwikkelen van een efficiënter en eerlijker systeem waarin vergunningen transparant worden toegekend, subsidies op een rechtvaardige manier worden verdeeld en de sector kan moderniseren om beter aan te sluiten bij de behoeften van zowel ondernemers als reizigers.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

handboeien arrest aanhouding verdachte 2 gevangeni 3
Suriname

Aanhouding Richano Santokhi zet politieke verhoudingen opnieuw op scherp

airco monteur
Suriname

Aircomonteurs in Suriname boeken hoge inkomsten voor korte klus

vrouw dame
Lifestyle

25-jarige dame in Paramaribo kan geen vrienden maken: ‘het klikt gewoon niet’

afdeling rijbewijzen suriname paramaribo
Nederland

Surinaams Nederlandse vrouw uit felle kritiek op handmatige werkwijze bij afdeling rijbewijzen

Isfahany Nagessersing2
Suriname

Na 21 jaar neemt Isfahany Nagessersing ‘Iesje’ afscheid van Rudisa

[Aggregator] Downloaded image for imported item #431525
Suriname

Jongeren uit kindertehuizen vieren Phagwa op het Onafhankelijkheidsplein

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws